Reklama

Prestiżowa nagroda. Klucz Sukcesu dla płocczanina

Opublikowano:
Autor:

Prestiżowa nagroda. Klucz Sukcesu dla płocczanina - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas dwudniowego, ogólnopolskiego Sympozjum Chemia 2020, odbywającego się w Domu Technika w Płocku, wręczono nagrodę wydawnictwa BMP - Klucz Sukcesu.

Podczas dwudniowego, ogólnopolskiego Sympozjum Chemia 2020, odbywającego się w Domu Technika w Płocku, wręczono nagrodę wydawnictwa BMP - Klucz Sukcesu. 

To cenne wyróżnienie trafiło do prof. dr. hab. inż. Janusza Zielińskiego z płockiej filii Politechniki Warszawskiej. Nagroda została przyznana za rozwój polskiej nauki w dziedzinie chemii. 

Laudację wygłosił Czesław Bugaj - także laureat tej nagrody, były członek zarządu obecnego PKN Orlen.

Prof. Zieliński (na zdjęciu - z lewej) ma 67 lat, jest absolwentem chemii w płockiej filii Politechniki Warszawskiej, z którą związał się od studiów. W 1983 r. został doktorem nauk technicznych, natomiast w 2005 r. uzyskał nominację na stanowisko profesora zwyczajnego. Od 2005 r. prof. Zieliński jest kierownikiem Zakładu Tworzyw Sztucznych.

- Zakres zainteresowań naukowych prof. Janusza Zielińskiego obejmuje chemię i technologię ropy naftowej i polimerów, modyfikację substancji bitumicznych pochodzenia naftowego i węglowego, unieszkodliwianie i utylizację odpadów przemysłowych, sorbenty węglowe i płyny chłodnicze. Ponadto interesuje się zagadnieniami: innowacji i wynalazczości, problematyką organizacji i zarządzania w jednostkach szkolnictwa wyższego i sektorze przemysłu chemicznego, problematyką polityki ekologicznej i energetycznej - wylicza portal kierunekchemia.pl.

Prof. Janusz Zieliński jest autorem i współautorem ponad 500 opracowań, 21 patentów oraz ok. 100 recenzji wydawniczych książek, publikacji oraz prac naukowych. Jego działalność znalazła odzwierciedlenie w wielu nagrodach polskich i zagranicznych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE