Reklama

Prędkość zabija. Zmasowana akcja już w piątek

Opublikowano:
Autor:

Prędkość zabija. Zmasowana akcja już w piątek - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kobieta potrącona na przejściu dla pieszych, trzech kierowców pędzących autami 120-130 km/h w centrum - to tylko kilka przekładów z ostatniego miesiąca z Płocka.

Kobieta potrącona na przejściu dla pieszych, trzech kierowców pędzących autami 120-130 km/h w centrum - to tylko kilka przekładów z ostatniego miesiąca z Płocka. 

Dużo się mówi o profilaktyce, apeluje o zdjęcie nogi z gazu, straszy karami. I od lat niewiele to pomaga, nie tylko w regionie płockim, ale i w całym kraju. 

W 2019 r. kierujący pojazdami spowodowali w Polsce ponad 26 tys. wypadków drogowych. Duża część wynikała z nadmiernej prędkości. W takich okolicznościach wypadki częściej kończą się tragicznie. Właśnie zbyt duża prędkość przyczyniła się do śmierci aż 770 osób.

Policja próbuje walczyć z piratami drogowymi. Już w piątek 6 marca zaplanowała kolejną akcję "Kaskadowy pomiar prędkości". Na jednej drodze w niewielkiej odległości działać będą dwie grupy policyjne. Kierowcy, którzy po minięciu pierwszego patrolu — lub otrzymaniu mandatu — postanowią przyspieszyć ponad miarę, mogą zostać zatrzymani przez kolejny zespół.

- Szczególną rolę będą mieć funkcjonariusze zespołów „SPEED”, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze takim jak m.in. przekraczanie prędkości. W służbie będą używali najnowszych pojazdów wyposażonych w wideorejestrator, a także ręcznych mierników prędkości z wizualizacją - zapowiada policja.

Największym nadzorem zostaną objęte miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.

- Bezpieczna prędkość to taka, która zapewnia kierującemu całkowite panowanie nad pojazdem oraz dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących ograniczeń prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności - przypominają policjanci.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE