Reklama

Prawie milion zł na wybieg dla kotów

Opublikowano:
Autor:

Prawie milion zł na wybieg dla kotów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Blisko milion złotych pochłonie budowa nowych wybiegów dla panter śnieżnych i tygrysów syberyjskich. Lokum dla pięknych drapieżników ma powstać w płockim zoo do końca wakacji.

Blisko milion złotych pochłonie budowa nowych wybiegów dla panter śnieżnych i tygrysów syberyjskich. Lokum dla pięknych drapieżników ma powstać w płockim zoo do końca wakacji.

Rozstrzygnięto przetarg na budowę nowych wybiegów, które powstaną od strony wschodniej płockiego ogrodu w dolinie nad stawami u podnóża istniejącej skarpy. Za sąsiadów wielkie koty - pantery śnieżne i tygrysy syberyjskie będą miały kangurzą rodzinkę. Tak było zresztą do tej pory - dopóki żyła stara, schorowana pantera śnieżna (zmarła kilka lat temu), mieszkała tuż obok kangurów.

Poza budową ogrodzonych wybiegów i grot, w której zamieszkają koty,  a także pawilonu dydaktycznego, wykonawca będzie musiał jeszcze m.in. rozebrać istniejący pawilon hodowlany dla lampartów oraz wybudować koryta do odprowadzania wód opadowych ze skarpy do deszczówki.  Zwierzęta podobnie jak w przypadku lwów będziemy oglądać zza szyb.

Do przetargu stanęły cztery firmy - z Gostynina, Sochaczewa, Warszawy i Słupna. Liczyła się nie tylko cena, ale i długość udzielanej gwarancji. Wygrała firma Global Systems Marcin Balcerzak z Gostynina, która zaproponowała kwotę 940 tys. i 72 miesiące gwarancji.  Pozostali oferenci zaproponowali wyższe kwoty (wszystkie trzy przekroczyły milion zł) i krótszy okres gwarancyjny.

Za inwestycję miasto zapłaci trochę ponad pół miliona zł - pozostałe 435 tys. ma pochodzić z funduszy unijnych.

Czas na budowę wybiegów wykonawca ma do 31 sierpnia br.  Gdy będą gotowe, do Płocka zjadą się kocie pary.

Czytaj też:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE