Reklama

Prawie 7 tys. zł za metr mieszkania komunalnego. "Apartamentowce tyle nie kosztują!"

Opublikowano:
Autor:

Prawie 7 tys. zł za metr mieszkania komunalnego. "Apartamentowce tyle nie kosztują!" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Członkowie komisji rewizyjnej omawiali w zeszłym tygodniu materiał dotyczący sytuacji na rynku mieszkań komunalnych w Płocku i planowanych w tym zakresie inwestycji.

Członkowie komisji rewizyjnej omawiali w zeszłym tygodniu materiał dotyczący sytuacji na rynku mieszkań komunalnych w Płocku i planowanych w tym zakresie inwestycji.

Koszty kompleksowego remontu budynku mieszkalnego i odbudowa zawalonej oficyny przy Sienkiewicza 38, których wykonawcą jest Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, zwróciły uwagę radnej Wioletty Kulpy z PiS. Pod tym adresem ma powstać 30 lokali o powierzchni 1360 mkw za ok. 12,2 mln zł.

- Podzieliłam sobie 12 mln zł na 30 mieszkań i wyszło mi, że jedno mieszkanie będzie kosztować 406,655 zł. To dość drogie mieszkanie komunalne – dziwiła się radna, wyrażając zdumienie, że metr kwadratowy lokalu ma kosztować prawie 9 tys. zł.

Prezes tłumaczył, że połowa kosztów będzie pokryta z Krajowego Funduszu Mieszkaniowego BGK.

Podczas posiedzenia komisji poruszono również temat inwestycji spółki ARS przy Synagogalnej 7a. Ile jest wart metr kwadratowy takiego mieszkania?

- Wziąwszy pod uwagę, że wykonawca nie dotrzymał umowy zakończenia inwestycji, około 4,5 tys. zł – informował Dariusz Jakubowski, wiceprezes ARS-u.

Radna Wioletta  Kulpa pytała także o plany spółki ARS związane z inwestycjami mieszkaniowymi na Grodzkiej 8 (26 lokali) i przy Królewieckiej 18 (16 lokali). Przedstawiciel zarządu poinformował, że inwestycje są w trakcie przygotowań. Zapytany przez Kulpę o to, czy miejska spółka ma pieniądze na realizację projektów, odpowiedział, że Agencja Rewitalizacji Starówki zamierza wziąć kredyt w wysokości ok. 15 mln zł. Dotąd spółka kredytów nie brała.

W czasie posiedzenia omówiono także przedsięwzięcia mieszkaniowe Inwestycji Miejskich. Spółka buduje żłobek i 12 lokali o pow. 740, 3 mkw przy ul. Kazimierza Wielkiego za ponad 8 mln zł, z czego część mieszkalna będzie kosztowała 2, 960 tys. zł. IM prowadzą też inwestycję przy Kościuszki 3b. Powstanie tam mediateka oraz 12 lokali o łącznej pow. 633, 85 mkw za 7.390 tys. zł. Koszt budowy samych mieszkań wyniesie 4.150 tys. zł, czyli ok. 6,6 tys. zł za metr.

Radna Kulpa dopytywała o powody bardzo wysokich cen budowy lokali mieszkalnych przy Kościuszki. Prezes Inwestycji Miejskich, Daniel Kaźmierczyk stwierdził, że powodem jest lokalizacja i fakt, że kamienica będzie rozbudowana podwójnie i zamiast 260 mkw będzie 500 mkw. Podkreślał, że musi być zachowany wygląd elewacji przedniej.

- Apartamentowce tyle nie kosztują! – wyrażała dezaprobatę radna.

Spółka inwestycje Miejskie przygotowuje się do wzięcia kredytu w wysokości ok. 7 mln zł.

Wiceprezydent Piotr Dyśkiewicz, odpowiedzialny za gospodarkę komunalną w mieście przyznał, że koszty budowy mieszkań są ważne i należy na nie w przyszłości zwrócić uwagę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE