Reklama

Pracownicy Orlenu posprzątają Sobótkę

Opublikowano:
Autor:

Pracownicy Orlenu posprzątają Sobótkę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 150 wolontariuszy z Orlenu wraz z rodzinami będzie zbierać śmieci ze skarpy nad Wisłą i zalewem Sobótka w ramach obchodzonego w piątek Dnia Ziemi. Dno kąpieliska z niebezpiecznych przedmiotów oczyszczą nurkowie z Zakładowej Straży Pożarnej.

Ponad 150 wolontariuszy z Orlenu wraz z rodzinami będzie zbierać śmieci ze skarpy nad Wisłą i zalewem Sobótka w ramach obchodzonego w piątek Dnia Ziemi. Dno kąpieliska z niebezpiecznych przedmiotów oczyszczą nurkowie z Zakładowej Straży Pożarnej.

W akcji sprzątania zalewu przed nadchodzącym latem w ramach obchodzonego od 46 lat Dnia Ziemi wezmą udział pracownicy z wolontariatu w Orlenie. Po sprzątaniu zebrane i posegregowane nieczystości zostaną przekazane do utylizacji specjalistycznej firmie. Będzie też ekopiknik z  zabawami dla najmłodszych. Za udział w akcji każdy otrzyma mały upominek - roślinkę do własnej uprawy.

Wolontariat pracowniczy powstał 10 lat temu jako wspólna inicjatywa załogi i pracodawcy. - To jeden z programów służących realizacji społecznej odpowiedzialności firmy w biznesie - wyjaśnia biuro prasowe Orlenu.

Do tej pory w akcjach wolontariatu wzięło udział ponad tysiąc pracowników koncernu, którzy m.in. budowali place zabaw dla rodzinnych domów dziecka i remontowali pomieszczenia wybranych placówek opiekuńczo-wychowawczych. W ub. roku uruchomiono też po raz pierwszy program grantowy „Mam dobry pomysł. Pomagam”, w ramach którego 10 społecznych projektów zgłoszonych przez pracowników otrzymało wsparcie finansowe m.in. na budowę altanki ogrodowej w płockim hospicjum, pomoc najuboższym rodzinom z okolicznych miejscowości powiatu płockiego, a także odnowienie sali operacyjnej dla zwierząt w schronisku czy akcję wieszania budek lęgowych w nadwiślańskich rezerwatach w okolicach Płocka.  

Oficjalnie sezon nad Sobótką rozpoczyna się w czerwcu, ale im cieplej na dworze, tym chętniej płocczanie będą wypoczywać nad wodą, fot. Portal Płock

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE