Reklama

Prace nad budżetem Płocka 2021 trwają. - Będzie on bardzo, bardzo trudny

Opublikowano:
Autor:

Prace nad budżetem Płocka 2021 trwają. - Będzie on bardzo, bardzo trudny - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwają prace nad przyszłorocznym budżetem miasta. Nie są to prace łatwe, bo i budżet tworzony jest w ciężkim, pandemicznym czasie. - Nie do końca wiemy, jakimi środkami będziemy ostatecznie dysponowali - mówił w rozmowie z nami Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka.

Trwają prace nad przyszłorocznym budżetem miasta. Nie są to prace łatwe, bo i budżet tworzony jest w ciężkim, pandemicznym czasie. - Nie do końca wiemy, jakimi środkami będziemy dysponowali - mówił w rozmowie z nami Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka.

Ostateczny kształt uchwały budżetowej na 2021 rok nie jest jeszcze znany, jednak już teraz wiadomo, że przyszłoroczny budżet będzie o wiele ostrożniejszy. To efekt trwającej pandemii koronawirusa, która odbija się na światowej gospodarce. Jej skutki czuć także w Płocku. Jaki będzie zatem budżet na 2021 rok?

- Będzie bardzo, bardzo trudny - stwierdził stanowczo Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka. - Prace nad budżetem trwają od jakiegoś czasu. To budżet pewnej niewiadomej. Jest on trudny przede wszystkim z powodu nieprzewidywalności. My dziś nie do końca wiemy, jakimi środkami będziemy ostatecznie dysponowali - zdradził w rozmowie z nami.

Włodarz miasta zapewnia jednak, że uchwała budżetowa jest projektowana w taki sposób, by miasto działało w możliwie niezmienionej formie

- Oczywiście znamy pewne założenia zaakceptowane przez Ministerstwo Finansów czy Regionalną Izbę Obrachunkową - mówi Nowakowski. - Zrobimy wszystko, by miasto przede funkcjonowało jak najlepiej - dbając o swoich mieszkańców - uspokajał.

Niewykluczone są cięcia inwestycyjne, których może być mniej niż w trwającym roku. Nie oznacza to jednak, że zabraknie ich w ogóle. Taki scenariusz nie jest brany pod uwagę. Prace, które maja być realizowane na terenie miasta - i mowa tu zarówno o przebudowach dróg, jak i większych przedsięwzięciach,  to według prezydenta jedna z form pomocy przedsiębiorcom w tym trudnym czasie pandemii koronawirusa.

- Chcemy cały czas wykorzystywać środki na inwestycje - zapewniał włodarz Płocka. - Nie można dopuścić, by firmy, które takie zadania wykonują, a  funkcjonują na lokalnym rynku, zamykały swoje działalności. Dają one niejednokrotnie pracę dla ludzi z Płocka i z regionu - wyjaśniał.

Projekt budżetu miasta Płocka na 2021 rok ma być gotowy jeszcze w listopadzie. Tradycyjnie już w grudniu odbędzie się sesja rady miasta, podczas której rajcy pochylą się nad jego szczegółami.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE