Reklama

Prace na nabrzeżu wiślanym trwają. Czy letnie festiwale zostaną odwołane?

Opublikowano:
Autor:

Prace na nabrzeżu wiślanym trwają. Czy letnie festiwale zostaną odwołane? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Modernizacja nabrzeża wiślanego, mimo zimowej aury, w pełni. Planowany termin ukończenia inwestycji to jesień 2018 roku. Pojawia się więc pytanie o letnie imprezy, które organizowane są co roku na nadwiślańskiej plaży.

Modernizacja nabrzeża wiślanego, mimo zimowej aury, w pełni. Planowany termin ukończenia inwestycji to jesień 2018 roku. Pojawia się więc pytanie o letnie imprezy, które organizowane są co roku na nadwiślańskiej plaży.

W tej chwili trwają prace w zakresie pogłębiania portu jachtowego oraz prace przy budowie falochronu, który będzie zamykał port od strony północno-zachodniej. Będzie on pełnił funkcję ochronną, ale też komunikacyjną. Prace rozbiórkowe zostały wykonane w 100 proc., natomiast poza portem trwają działania w zakresie kanalizacji sanitarnej i deszczowej. 

- Termin oddania nabrzeża to listopad tego roku - powiedział podczas dzisiejszego spotkania z dziennikarzami prezydent Andrzej Nowakowski. - Wszystko będzie zależało od pogody. Jak widać, mimo zimy, prace idą pełną parą - dodał. 

Co w takim razie z letnimi imprezami, które odbywały się w tym miejscu?

- Dziś nie mówimy o odwołaniu jakiegokolwiek festiwalu - mówił prezydent. - Festiwale będą odbywały się na plaży nad Wisłą, której ta inwestycja nie obejmuje. Komunikacja jednak będzie odbywała się tylko od strony Kazimierza Wielkiego, stąd zapewne większe wyzwanie dla organizatorów i służb - zapowiadał. 

Koszt inwestycji to 32 mln zł. Miasto chce pozyskać na ten cel dofinansowanie w wysokości 20 mln zł. Jeśli uda się otrzymać unijne środki, inwestycja będzie mogła zakończyć się wcześniej, zgodnie z unijnymi wymogami.

- Cały czas nie mamy dofinansowania, o które walczymy, czekamy na uwolnienie się środków i podpisanie umowy - powiedział Andrzej Nowakowski. - Może to nastąpić w ciągu kilku miesięcy - dodał.

Do czasu rozstrzygnięcia konkursu budowa jest prowadzana za pieniądze miasta.

[ZT]16315[/ZT]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE