Reklama

Praca tymczasowa — na czym polega?

Opublikowano:
Autor:

Praca tymczasowa — na czym polega?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dla wielu pracowników praca tymczasowa jest najlepszą opcją na budowanie kariery. Nie chcą się wiązać długoterminowymi umowami. Wolą zdobywać przeróżne doświadczenie w wielu różnych firmach. Sprawdź, czy też wolisz ten styl życia.

Dla wielu pracowników praca tymczasowa jest najlepszą opcją na budowanie kariery. Nie chcą się wiązać długoterminowymi umowami. Wolą zdobywać przeróżne doświadczenie w wielu różnych firmach. Sprawdź, czy też wolisz ten styl życia.

Praca tymczasowa — czym jest i jak ją znaleźć? 

Praca tymczasowa może być wykonywana w każdej branży i w każdym zawodzie, jednak nie dłużej niż dwanaście miesięcy w czasie trzydziestu sześciu miesięcy w jednej firmie. Podejmując się tej pracy, możemy podpisać umowę o pracę na określony czas, umowę na czas wykonania konkretnego zlecenia lub dowolną inną, którą ustalicie z pracodawcą. Umowę należy sporządzić na piśmie i zawrzeć w niej wszelkie informacje dotyczące praw i obowiązków pracownika i pracodawcy. Zarówno Urzędy Pracy, jak i portale z pracą takie jak pracuj. pl, pomagają w znalezieniu pracy tymczasowej. Urząd Pracy wybiera ten rodzaj pracy w zależności od potrzeb kandydatów i tego, jakimi ofertami aktualnie dysponuje. Na pracuj. pl natomiast, można samemu wyszukać tego rodzaju pracę, zaznaczając w filtrach opcję: "Dodatkowa/Tymczasowa".
Praca tymczasowa — najpopularniejsze zawody 

Pracę tymczasową można znaleźć na niemal każdym stanowisku, jednak najczęściej są to takie zawody jak: kucharz, kelner, barista, magazynier, hostessa, recepcjonista w hotelu, wszelkie stanowiska w okresie natężonego ruchu turystów zarówno latem, jak i zimą. Dostępnych jest też mnóstwo ofert pracy tymczasowej w biurze: sekretarka, obsługa klienta, telemarketer, asystent itp.
Praca tymczasowa jest świetnym sposobem na dorobienie, gdy mamy jeszcze inne obowiązki. Bardzo często korzystają z niej studenci, ludzie pracujący już na etacie i emeryci. Ten rodzaj pracy pozwala poznać różne zawody i nie wiązać się wyłącznie z jedną firmą. Wiele osób, które nie potrafią zdecydować się na konkretną firmę, korzysta z rozwiązań, jakie daje praca tymczasowa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE