Reklama

Reklama

Poznaliśmy zwycięzców 10. edycji BOP. Jakie projekty zostaną zrealizowane?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: UMP

Poznaliśmy zwycięzców 10. edycji BOP. Jakie projekty zostaną zrealizowane? - Zdjęcie główne

foto UMP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Za nami dziesiąta, jubileuszowa edycja Budżetu Obywatelskiego Płocka. Mieszkańcy wybrali najlepsze projekty, które zostaną zrealizowane w przyszłym roku. Kto wygrał?

Reklama

Tym razem zostanie zrealizowanych 15 zadań: 2 ogólnomiejskie i 13 osiedlowych. Najwięcej głosów (2173) zdobył pomysł „Wszechstronni razem”. W jego ramach zostanie przeprowadzony m.in. remont boiska przy 3 LO, zakupiony zostanie sprzętu komputerowy dla „Elektryka”, Jagiellonki i Szkoły Podstawowej nr 21 oraz przeprowadzone zostaną działania pro-ekologiczne. Koszt realizacji to ponad 2 mln zł. 

Drugą, zdecydowanie mniejszą inicjatywą ogolnomiejską, która powstanie w ramach BOP jest ścieżka edukacyjna wzdłuż Wisły i Zalewu Sobótka. Ma ona przedstawić mieszkańcom i turystom historię Płocka. Jej wykonanie wyceniono na 39,5 tys. zł.

- Ogromne podziękowania zarówno dla pomysłodawców, jak również dla tych, którzy zagłosowali - mówił Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka. - Wskazali oni na te działania, które prezydent musi podjąć, aby w mieście nam wszystkim żyło się przyjemniej. Taki jest cel Budżetu Obywatelskiego Płocka. Sprawianie, by życie w mieście stawało się lepsze - przekonywał.

Wśród projektów osiedlowych najlepszy okazał się pomysł z osiedla Dworcowa. To „Sport i rekreacja”, w którego ramach jest nowa siłownia dla SP 21 oraz zakup nowych pomocy dydaktycznych dla pracowni specjalistycznych w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2.

Uznanie płocczan zdobył też projekt „Cyfrowa Pracownia Językowa”, która powstanie w „podstawówce” nr 16. Modernizacji doczeka się też miasteczko ruchu drogowego przy Miejskim Przedszkolu nr 21 oraz plac zabaw przy MP 37.

- Wszystkie projekty są cenne dla mnie jako dla prezydenta miasta - ocenił włodarz miasta w rozmowie z nami. - Wygrały istotne projekty edukacyjne, ale też i propozycje "zielone", a więc te pro-ekologiczne – przekonywał.

Szczegółowe informacje na temat zwycięskich projektów i listę tych, które zostaną zrealizowane w ramach 10. edycji BOP znajdują się na stronie mojemiasto.plock.eu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy