Reklama

Poznaj serwery dedykowany dla Twojego biznesu

Opublikowano:
Autor:

Poznaj serwery dedykowany dla Twojego biznesu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zastanawiasz się, czym są serwery dedykowane i czy warto je mieć w swoim biznesie. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się:•czym są serwery dedykowane,•jakie są 4 najbardziej popularne serwery i czym się charakteryzują,•jakie zalety mogą nieść Twojemu biznesowi.

Zastanawiasz się, czym są serwery dedykowane i czy warto je mieć w swoim biznesie. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się:

czym są serwery dedykowane,

jakie są 4 najbardziej popularne serwery i czym się charakteryzują,

jakie zalety mogą nieść Twojemu biznesowi. 

Czym są serwery dedykowane? 

Jest to serwery fizyczne, które są parametrami ustawione specjalnie ustawione pod potrzeby danej firmy. Dzięki temu serwer jest w 100% wydajny oraz bezpieczny. Plusem jest pełna kontrola nad infrastrukturą. 

4 popularne serwery dedykowane firmy NETIA

Do najczęściej wybieranych serwerów dedykowanych firmy NETIA zalicza się: 

DELL PowerEdge R230,

DELL PowerEdge R440,

DELL PowerEdge R740,

indywidualne wdrożenie - polega na możliwości dzierżawy serwera. W tym przypadku ma on dowolny procesor i jest odpowiednio skonfigurowany w zależności od wymagań klienta. Wszystkie serwery mają możliwość powiększonej pamięci RAM oraz uzupełnienia o kolejne dyski.

Trzy pierwsze serwery różnią się one między sobą  m.in. pojemnością RAM oraz procesorami.

Korzyści z serwerów dedykowanych

Wybór serwerów dedykowanych niesie za sobą wiele korzyści dla firmy. Pierwszy do realny zysk. Dzięki stałej opłacie abonamentowej firma nie ponosi niepotrzebnych kosztów inwestycyjnych związanych z kupnem sprzętu. Nie potrzebna jest serwerownia, więc zmniejszają się opłaty za prąd. W pakiecie dostaje najbardziej wydajne urządzenia na rynku od światowego producenta sprzętu. Może być on skonfigurowany wg potrzeb. To również odciążenie dla zespołu, który może zając się dokładniej swoimi obowiązkami. Firma maa zapewnione wsparcie 24 godziny / 7 dni w tygodniu wykwalifikowanych ekspertów Netii oraz support techniczny. 

Drugą realną korzyścią jest swobodne zarządzanie. Dzięki temu, że serwery nie są współdzielone, sprzęt dedykowany jest tylko kupującej pakiet firmie. To pełna kontrola nad serwerami również w formie zdalnej. Jak to się dzieje? Są instalowane własne systemy operacyjne lub są one dzierżawione od firmy Netia. Oczywiście jeżeli jest taka potrzeba, można skorzystać z pomocy specjalistów ICT Netii.

Trzecia korzyść to bezpieczeństwo. Firma ma cały czas pełną kontrolę nad urządzeniem. Siedziba firmy to nowy obiekt Data Center w Warszawie z redundancją systemów N+1. Nad bezpieczeństwem wszystkich danych pracuje całodobowo pomoc techniczna producenta. Dodatkowo firma ma możliwość usługi backupu i anty DDoS po korzystnych cenach. Partnerzy biznesowi są łączeni umową SLA.

Macie jakieś doświadczenia z serwerami dedykowanymi?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE