Reklama

Reklama

Poziom Wisły znów się podniósł. - Obawiamy się, że powstał drugi zator

Opublikowano: śr, 10 lut 2021 20:30
Autor: | Zdjęcie: Krzysztof Kaźmierczak

Poziom Wisły znów się podniósł. - Obawiamy się, że powstał drugi zator - Zdjęcie główne

foto Krzysztof Kaźmierczak

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wisła płynie, ale kra spiętrza się kilka kilometrów dalej. Wodowskazy w Płocku w ostatnich godzinach też pokazują wzrosty. - Bardzo szybko rośnie poziom wody w Radziwiu i Popłacinie. Podejrzewamy, że mógł się utworzyć kolejny zator na poziomie Popłacina - przekazał nam radny Tomasz Kominek.

Reklama

Tuż przed 15:00 wszyscy odetchnęli, bo Wisła samoistnie ruszyła dalej. Rzeka zaczęła płynąć, a poziom wody sukcesywnie opadał. Do czasu. Pomiary z 18:00 i 20:00 wskazują, że poziom znów się podnosi. 

Tuż za Płockiem, w miejscowoci Wola Brwileńska, nawarstwia się lód. Od późnego popołudnia trwa akcja strażaków, którzy zabezpieczają drogę krajową nr 62 i próbują skuć lód. Ruch odbywa się wahadłowo, ale woda nie wylała się na jezdnię. W Soczewce i Nowym Duninowie sytuacja jest opanowana przez służby,

- Sytuację w Płocku można określić jako stabilną. Jest 6 newralgicznych punktów: bulwary, ul. Gmury, ul. Rybaki,  ul. Nadwiślańska, ul. Raczkowizna, tereny wzdłuż Słupianki na osiedlu Borowiczki, które są stale monitorowane przez służby. Istniejące w tych miejscach zabezpieczenia zostały dziś wzmocnione. Poważna  sytuacja jest w Płockim Towarzystwie Wioślarskim, gdzie woda dostała się do budynków klubowych i wyrządziła znaczne szkody - przekazał o 21:30 Konrad Kozłowski z Referatu Informacji Miejskiej Urzędu Miasta. 

Wody w Płocku przybywa. O godz. 16:00 w Borowiczkach odnotowano 412 cm, na Radziwiu 370 cm. Wały całą noc będą patrolować strażnicy miejscy i strażacy. 

Według naszych informacji tama we Włocławku zrzuca już ponad 2000 metrów sześciennych wody na sekundę. Kilkanaście godzin wcześniej było to 700 metrów sześciennych na sekundę. 

Stan wody Płocku o godz. 18.00 dn. 10.02.2021:

Borowiczki – 394 cm (stan ostrzegawczy 315 cm, stan alarmowy 345 cm)

Grabówka – 435 cm (stan ostrzegawczy 275 cm, stan alarmowy 340 cm)

Brama przeciwpowodziowa port Radziwie – 382 cm (stan ostrzegawczy 207 cm, stan alarmowy 237 cm)

Nabrzeże PKN – brak danych (stan ostrzegawczy 670 cm, stan alarmowy 700 cm)

Stan wody Wisły w Płocku o godz. 20.00 dn. 10.02.2021:

Borowiczki – 428 cm (stan ostrzegawczy 315 cm, stan alarmowy 345 cm)

Grabówka – 425 cm (stan ostrzegawczy 275 cm, stan alarmowy 340 cm)

Brama przeciwpowodziowa port Radziwie – 412 cm (stan ostrzegawczy 207 cm, stan alarmowy 237 cm)

Nabrzeże PKN – 828 cm (stan ostrzegawczy 670 cm, stan alarmowy 700 cm)

Aktualizacja godz. 22:15

Pomiary z godz. 22:00 wskazują, że stan wody w Wiśle cały czas się podnosi. W ramach działań prewencyjnych strażacy zabezpieczają workami z piaskiem ujęcie wody PKN ORLEN. 

Stan wody Wisły w Płocku o godz. 22.00 dn. 10.02.2021:

Borowiczki – 440 cm (stan ostrzegawczy 315 cm, stan alarmowy 345 cm)

Grabówka – 418 cm (stan ostrzegawczy 275 cm, stan alarmowy 340 cm)

Brama przeciwpowodziowa port Radziwie – 432 cm (stan ostrzegawczy 207 cm, stan alarmowy 237 cm)

Nabrzeże PKN – 846 cm (stan ostrzegawczy 670 cm, stan alarmowy 700 cm)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (15)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +11 / -1

  Love and Rockets

  Co na to guru Rafał Czajkowski? Kiedy pojawi się w Płocku ze swoją słynną taśmą klejącą.

 • rok temu | ocena +5 / -1

  co tu ujawniać ?

  Pamiętam lata ok.1960. Wody z Wisły swobodnie odpływały na okoliczne pola w promieniu co najmniej 30 km i nie były potrzebne jakiekolwiek regulacje rzeki. Podtopienia ? Zdarzały się. Kto chciał łowić ryby z okna , to musiał być gotowy na wiosenne przesiedlenia.Było normal do chwili, gdy znależli się tzw . " polscy profesorowie ". Raz naprawili Pols... Rozwiń

 • rok temu | ocena +2 / -4

  kruk

  Wedlug starodawnych legend, legend długo, długo przed Chrystusem. Wisła była matką, mateczką tych ludzi, którzy tu mieszkali. Dzisiaj ? Pospólstwo wiochowe , niedouczone się pluje i zapluje się na smierć, bo jak zlikwidujcie mateczkę Wisłę pod Płockiem, to pojawi się Wam nieukom pod Poznaniem !

 • rok temu | ocena +3 / -5

  wuj

  jedyny tu mądry wpis to Wiślak , dlatego też Wisła powinna dokonać rozbiórki fanaberii mnileskiego i noakoskiego którzy te bzdety tam pobudowali za ciężkie miliony nie wiadomo po jaki wuj

 • rok temu | ocena +3 / -0

  Oooooo

  Lodołamacze mogły by ruszyc tylko boja sie o tame o te dziadostwo co ledwo stoi od lat. Kazda powodz czy zima strach o tame bo sie zawali, tylko tego nie powiedza.

 • rok temu | ocena +4 / -9

  ojciec

  Uprzedzam tych, co za chwilę napiszą o winie Tuska i Trzaskowskiego.. Tak w realu, to dziury w Wiśle zatknijcie sobie majtkami z d...Kulpy i modlitwami tych wszystko wiedzących s+pod krzyża + wszechwiedzącego+ padaniem na kolana przed silą wyższą bankową, większą od bit-coina !Cmock i crash, crash i cmok ! Kulturka się liczy, a nie bzdurne o re r... Rozwiń

 • rok temu | ocena +3 / -7

  krokodyl

  Dlaczego Spółka Państwowa " Wody Polskie " nie udostępniła dla Płocka swoich lodołamaczy ? Nie są przygotowane do pracy w temp. poniżej 0 stopni C, to może w lecie pokażą swoje możliwości podczas pokazu święta Narodowego ?

 • rok temu | ocena +1 / -3

  ciumkiewicz

  Bóg tak chciał, a jego głosem była radna Kulpa ! Grzesznicy... na ziemię, tą ziemię ...i módl się bo przyjdzie po Was ten , którego oczekiwaliście ? co dalej ? Ten, co przyjdzie...wprowadzi feudalizm na życzenie klękających i kwękających przed ołtarzem i padnijcie na kolano swoje i dajcie się q nie pocałować, bo to tylko takie ciumki zbożne ... Rozwiń

 • rok temu | ocena +5 / -0

  Xyz

  Kompanie Powodziowe z woj. mazowieckiego powinny zostać zadysponowane do działań, niestety może być potrzebna duża ilość sił i środków wobec pogarszającej się sytuacji.

 • rok temu | ocena +12 / -1

  nnnn zalogowany

  szkoda tego nowego nabrzeża, ale jak pomysły powstają w głowach pseudo fachowców o różnej porze dnia i w różnym stanie, to mamy efekt. Jak powstawał pomysł budowy nowego nabrzeża to rok wcześniej kra była tam gdzie dzisiaj, a podest molo został zniszczony przez krę. PORR już dzisiaj był z aparatami fotograficznymi na nabrzeżu ??? . w głowach "... Rozwiń

  • rok temu | ocena +8 / -3

   Wiślak

   Wisła obnażyła teraz że zespół Nowakowskiego jest rownież niefachowy jak zespó Milewskiego. Razem wydali około 80 milionów na roboty, ktorych żaden rozgarnięty by nie robił. Ciekawe jakie będą decyzje po powodzi?

 • rok temu | ocena +9 / -2

  Franek zalogowany

  Zbyt duży zrzut wody na zaporze we Włocławku ( z 700m sześć./sek do 2000 m sześć/sek) mógł spowodować zbyt gwałtowne obniżenie poziomu wody w zalewie, co z kolei spowodowało, że w najpłytszych miejscach lód (kra) zaczął osiadać na dnie... Trzeba pamiętać, że tylko 1/9 objętości lodu widzimy na powierzchni wody... No i mamy odpowiedź na powtórne za... Rozwiń

 • rok temu | ocena +8 / -10

  Nadwiślak

  No cóż Wisła obnaża dyletanctwo specjalistów co budowali molo i nabrzeże!

  • rok temu | ocena +6 / -3

   Piotrek

   Co ty pierdzielisz za głupoty. Ci ma molo do powodzi. Wisla nie jest regulowana, nie jest poglebiana. Ot i cala przyczyna

   • rok temu | ocena +0 / -0

    Ocena

    Widać, że nic nie rozumiesz!