Reklama

Poziom rzeki wciąż rośnie. Alarm w powiecie

Opublikowano:
Autor:

Poziom rzeki wciąż rośnie. Alarm w powiecie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W związku ze stałym wzrostem poziomu Wisły na odcinku od Płocka do Wyszogrodu o 20.00 starosta płocki ogłosił alarm przeciwpowodziowy dla siedmiu gmin powiatu płockiego.

W związku ze stałym wzrostem poziomu Wisły na odcinku od Płocka do Wyszogrodu o 20.00 starosta płocki ogłosił alarm przeciwpowodziowy dla siedmiu gmin powiatu płockiego.

Jak poinformowała rzeczniczka starostwa płockiego, Dagmara Kobla-Antczak, w związku z przekroczeniem stanów alarmowych na Wiśle, starosta ogłosił alarm przeciwpowodziowy dla Wyszogrodu, Gąbina, Małej Wsi, Bodzanowa, Słupna, Słubic i Nowego Duninowa. Alarm obowiązuje od godz. 20.00 do odwołania.

- Mieszkańcy doliny Iłowsko - Dobrzykowskiej zostali poinformowani o zagrożeniu dzięki informacji nadanej przez zintegrowany system ostrzegania ludności - dodaje Dagmara Kobla-Antczak i przypomina, że system działa w sposób cyfrowy i radiowy, ma powiadamiać mieszkańców o nadchodzącym zagrożeniu. - Serce systemu znajduje się w starostwie płockim w Wydziale Zarządzania Kryzysowego, który w sytuacji zagrożenia uruchomi lub wstrzyma alarmy - wyjaśnia. - To bardzo nowoczesne urządzenie zasilane bateriami żelowymi, które działają nawet po zalaniu wodą. Dziś System ma 12 zakodowanych sygnałów ostrzegawczych obowiązujących w Unii Europejskiej, można także posługiwać się komunikatami głosowymi.

System Ostrzegania Ludności kosztował 120 tys. zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE