Reklama

Pożegnanie lata w rytmie muzyki tanecznej

Opublikowano:
Autor:

Pożegnanie lata w rytmie muzyki tanecznej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już po raz szesnasty miłośnicy dobrej muzyki spotkają się w Iłowie na tradycyjnym „Pożegnaniu Lata”. Gwiazdą tegorocznej imprezy, zaplanowanej na czwartek, 29 sierpnia, będzie Limahl.

Już po raz szesnasty miłośnicy dobrej muzyki spotkają się w Iłowie na tradycyjnym „Pożegnaniu Lata”. Gwiazdą tegorocznej imprezy, zaplanowanej na czwartek, 29 sierpnia, będzie Limahl.

„Pożegnanie Lata” to jedna z największych imprez tego typu na Mazowszu. Co roku w Iłowie bawi się około dziesięciu tysięcy fanów muzyki tanecznej. Przyciąga ich zarówno wieloletnia tradycja jak i staranny dobór wykonawców, wśród których były gwiazdy tej wielkości jak Mr President, No Mercy, Eddy Wata, Francesco Napoli, Smokie oraz Bad Boys Blue. Stawkę wykonawców z zagranicy uzupełniają co roku gwiazdy polskiej sceny tanecznej.

Gwiazdą tegorocznej imprezy będzie Limahl, wykonawca legendarnej, bardzo popularnej do tej pory, piosenki „Never Ending Story” będącej ilustracją muzycznej do kultowej baśni fantasy pod tym samym tytułem. Limahl, początkowo związany z formacją Kajagoogoo, święcił z nią triumfy na muzycznej scenie lat 80. XX wieku. Później zdecydował się na karierę solową. I też radził sobie doskonale.

W Iłowie pojawi się również Mario Bischina, wykonawca utworu „Macarena, Macarena”, jednego z największych hitów tegorocznych wakacji, grywanego praktycznie w każdej polskiej dyskotece.

Tegoroczna edycja Pożegnania Lata na pewno na długo zapadnie w pamięci miłośników muzyki disco-polo. Właśnie w Iłowie dwudziestolecie swego funkcjonowania na scenie muzycznej świętował będzie zespół Classic, który zaprezentuje specjalny jubileuszowy recital.

Wybranie Iłowa na miejsce tego specjalnego koncertu nie było dziełem przypadku. Stąd właśnie pochodzi założyciel zespołu Robert Klatt. – To dla mnie wyjątkowe miejsce i dlatego właśnie tam chcę uczcić ten ważny zarówno w moim życiu jak i całego zespołu jubileusz – przyznał Robert Klatt, twórca takich hitów jak „Jolka, Jolka”, „Jeszcze dzień, najwyżej dwa”, „Warto żyć”.

Na scenie w Iłowie pojawią się również Boys, Akcent, Weekend, Jacek Stachursky, Skaner, Mig, Jorrgus, D-Bomb, Masters, Quest, Exell, Diament i inni. Udało na się dowiedzieć, że niektórzy artyści zamierzają wykonać własne aranżacje utworów grupy Classic.

Impreza zaplanowana na czwartek 29 sierpnia rozpocznie się o 18 i potrwa do późnych godzin nocnych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE