Reklama

Pożar w internacie przy Norbertańskiej, ewakuowano uczniów

Opublikowano:
Autor:

Pożar w internacie przy Norbertańskiej, ewakuowano uczniów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rzecznik straży pożarnej poinformował, że wybuchł pożar w internacie przy ul. Norbertańskiej. Ewakuowano osoby znajdujące się w budynku. Jedna osoba została poszkodowana i trafiła do szpitala.

Rzecznik straży pożarnej poinformował, że wybuchł pożar w internacie przy ul. Norbertańskiej. Ewakuowano osoby znajdujące się w budynku. Jedna osoba została poszkodowana i trafiła do szpitala. 

Na razie wiadomo, że pożar wybuchł w pokoju na pierwszym piętrze. 

- W tej chwili trwa ewakuacja - mówił ok. 20.00 Edward Mysera. - Staramy się ustalić, czy ktoś nie został poszkodowany. To na razie nasz priorytet. 

Trwa sprawdzanie, ile dokładnie osób mogło znajdować się w środku budynku. 

Powiadomiono już Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Trzeba będzie zorganizować nocleg dla wszystkich. 

AKTUALIZACJA

Z budynku ewakuowano 80 osób, jedną osobę zabrała karetka pogotowia. - Miała objawy zatrucia produktami spalania - informuje rzecznik. - Pożar zamknął się w obrębie jednego pokoju. Uczniowie po ugaszeniu płomieni wrócili do budynku. Z użytkowania wyłączono jedną kondygnację. Natomiast tych uczniów, którzy zostali bez miejsca do spania, ulokowano w pozostałych pokojach. 

W działaniach brały udział cztery zastępy Straży Pożarnej, 14 ratowników. Na miejscu był też obecny dyrektor Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. 

Dodajmy, że o tym samym internacie dyskutowali radni w trakcie ostatniej sesji w ratuszu. W starszej części oberwał się fragment sufitu. Uczniowie mieli szczęście, że wcześniej przestawili łóżka. 

[ZT]13656[/ZT]

W czwartek wróciliśmy do sprawy internatu:

[ZT]13720[/ZT]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE