Reklama

Pożar skarpy na Wzgórzu Tumskim na wysokości spichlerza

Opublikowano:
Autor:

Pożar skarpy na Wzgórzu Tumskim na wysokości spichlerza - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W niedzielę po południu strażacy gasili pożar, który wybuchł na skarpie na wysokości spichlerza tuż obok promenady. Na straż pożarną dzwoniło mnóstwo osób spacerujących po Tumach.

W niedzielę po południu strażacy gasili pożar, który wybuchł na skarpie na wysokości spichlerza tuż obok promenady. Na straż pożarną dzwoniło mnóstwo osób spacerujących po Tumach.

O pożarze krzewów obok alejek spacerowych na skarpie powiadomił nas czytelnik za pomocą Alert24. Nie on jeden zauważył płomienie wydobywające się z gęstych zarośli na zboczu skarpy - jak powiedział nam rzecznik straży pożarnej, Edward Mysera, bardzo wiele osób dzwoniło do dyżurnego strażaków, by poinformować o pożarze przy promenadzie.

- Dzięki temu mogliśmy szybko podjąć interwencję  - potwierdza Edward Mysera. - Pożar określono jako nieduży, do jego ugaszenia wystarczył jeden samochód Państwowej Straży Pożarnej.

Strażacy przyjechali wprawdzie z dołu, ale  gasili ogień z góry na wysokości spichlerza. 

Przy takiej pogodzie, gdy panuje susza, nie jest trudno o zaprószenie ognia. - Można domniemywać, że powodem była nieostrożność przy posługiwaniu się ogniem na otwartej przestrzeni - przyznaje rzecznik straży.

[ALERT]1473703942986[/ALERT]

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE