Reklama

Pożar na wysypisku śmieci w Kobiernikach [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Pożar na wysypisku śmieci w Kobiernikach [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Czytelnicy informują o widocznym z daleka gęstym kłębie ciemnego dymu.

Czytelnicy informują o widocznym z daleka gęstym kłębie ciemnego dymu.

Jak dowiedzieliśmy się od dyżurnego w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku, pali się na wysypisku śmieci w Kobiernikach. Zgłoszenie o pożarze na terenie Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami Sp. z o. o. wpłynęło kwadrans po godz. 18. Na miejscu jest osiem zastępów straży wciąż walczących z żywiołem.

Dyżurny w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku dodaje, że dojechały już dwa policyjne radiowozy. - Pożar jest określany jako spory - mówi. Dlatego ciężko określić, ile czasu potrwa akcja.

AKTUALIZACJA

Po prawie 5 godz. udało się opanować pożar. W akcji wzięło udział, poza 4 zastępami Państwowej Straży Pożarnej, także 6 zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu płockiego (Brwilna, Starej Białej, Wyszyny, z miejscowości Siecień i Sikórz). - Na miejscu zdarzenia zastaliśmy palącą się hałdę śmieci o wymiarach ok. 50 metrów na 20 metrów, wysokości około 4 metrów - poinformowali strażacy z OSP Sikórz. - Działania straży pożarnej polegały na zbudowaniu kilku linii gaśniczych, zbudowaniu zasilania wodnego oraz dowożeniu wody z pobliskich hydrantów. O godzinie 23:30 zastęp powrócił do strażnicy:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE