Reklama

Pożar lokomotywy na stacji kolejowej

Opublikowano:
Autor:

Pożar lokomotywy na stacji kolejowej  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W środę wczesnym popołudniem strażacy dostali zgłoszenie o pożarze lokomotywy na stacji kolejowej w Trzepowie Starym.

W środę wczesnym popołudniem strażacy dostali zgłoszenie o pożarze lokomotywy na stacji kolejowej w Trzepowie Starym.

Jak poinformował rzecznik płockiej straży pożarnej, Edward Mysera, ok. 12.20 dyżurny otrzymał zgłoszenie od Zakładowej Straży Pożarnej PKN Orlen o pożarze lokomotywy na bocznicy na stacji kolejwej w Trzepowie. - W akcji gaśniczej pożaru lokomotywy z wagonami z olejem opałowym bierze udział pięć jednostek złożonych ze strażaków z Państwowej Straży Pożarnej oraz zakładowej straży - mówi rzecznik. - Z naszych informacji wynika, że nikt nie ucierpiał w wyniku pożaru.

Choć w pierwszy komunikat brzmiał groźnie, strażacy szybko poradzili sobie z ugaszeniem płomieni, dzięki czemu ogień nie zdołał się rozprzestrzenić. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. 

Jak poinformowało biuro prasowe Orlenu, doszło do niewielkiego zapłonu przedziału silnikowego w lokomotywi, a sytuacja de facto została szybko opanowana przez obsługę lokomotywy za pomocą podręcznych gaśnic, natomiast zgodnie z procedurą, akcję zabezpieczały jednostki Zakładowej Straży Pożarnej PKN ORLEN oraz Państwowej Straży Pożarnej. - Do wyjaśnienia przyczyn zdarzenia zostanie powołana komisja z udziałem ekspertów z KolTrans i PKN ORLEN - zapowiada koncern. - Zdarzenie nie spowodowało uszkodzenia trakcji elektrycznej, ani skażenia terenu.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE