Reklama

Powstanie nowa kamienica. Ładna?[FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Powstanie nowa kamienica. Ładna?[FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To kolejna inwestycja Agencji Rewitalizacji Starówki przy ulicy Synagogalnej. Pierwszy przetarg zakończył się fiaskiem i trzeba go było unieważnić, ale spółka szykuje następny. Zobaczcie, jak będzie wyglądała nowa kamienica. Jak Wam się podoba?

To kolejna inwestycja Agencji Rewitalizacji Starówki przy ulicy Synagogalnej. Pierwszy przetarg zakończył się fiaskiem i trzeba go było unieważnić, ale spółka szykuje następny. Zobaczcie, jak będzie wyglądała nowa kamienica. Jak Wam się podoba?

ARS chce wybudować niewielką trzypiętrową kamienicę w miejscu wjazdu do starej siedziby spółki przy Synagogalnej 7a, pomiędzy istniejącymi kamienicami. W budynku o powierzchni zabudowy wynoszącej ponad 126 m kw.2, kubaturze ponad 1,9 tys.m3  i powierzchni użytkowej ponad 482 m kw. 2 będzie się mieścić osiem mieszkań, a na parterze lokal usługowy o powierzchni ok. 57 m kw.

Kiedy powstanie budynek? Wykonawca wyłoniony w przetargu będzie miał 14 miesięcy na zakończenie prac od momentu podpisania umowy . W tej chwili dobiegają końca badania archeologiczne wykopalisk na terenie, na którym ma powstać działka, ale - jak usłyszeliśmy w dziale inwestycji w spółce, dotychczas nie dokonano żadnych odkryć.  Gdyby zatem w ciągu najbliższych tygodni udało się rozstrzygnąć przetarg, budynek mógłby być gotowy pod koniec przyszłego roku.

Sęk w tym, że pierwszy przetarg zakończył się fiaskiem - właśnie został unieważniony. Jak dowiedzieliśmy się w spółce, wpłynęła tylko jedna oferta, ale zaproponowana cena przekraczała tę, którą ARS zamierza przeznaczyć na inwestycję. W przyszłym tygodniu spółka planuje ogłosić kolejne postępowanie przetargowe z niezmienioną dokumentacją, licząc, że tym razem uda się znaleźć wykonawcę.

To nie pierwsza inwestycja spółki przy tej ulicy. Najwięcej kłopotów przysporzyła budowa biurowca przy Synagogalnej 4, później zmienionego na budynek mieszkalny. Jak dziś dowiedzieliśmy się w spółce, w budynku udało się sprzedać już wszystkie mieszkania, poza jednym przeznaczonym na wynajem.

Miejsce, w którym ma powstać nowy budynek i jego wygląd (ten pośrodku) - fot. Portal Pock, wizualizacja z dokumentacji ARS

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE