Reklama

Powstaną nowe przystanki kolejowe. Także w Płocku

Opublikowano:
Autor:

Powstaną nowe przystanki kolejowe. Także w Płocku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ministerstwo Infrastruktury poinformowało, że W ciągu najbliższych pięciu lat powstanie 200 przystanków kolejowych w całej Polsce. Na liście jest także Płock. 

Ministerstwo Infrastruktury poinformowało, że W ciągu najbliższych pięciu lat powstanie 200 przystanków kolejowych w całej Polsce. Na liście jest także Płock. 

Przystanki mają ułatwić skorzystanie z transportu kolejowego i wymazać białe plamy komunikacyjne. 

- Nowy program zapowiedzieli 7 maja 2020 r. Prezydent RP Andrzej Duda oraz minister infrastruktury Andrzej Adamczyk - czytamy na FB ministerstwa.

Program ma kosztować 1 mld zł. Mają powstać nowe przystanki kolejowe, wydłużone zostaną perony tam, gdzie nie mogą zatrzymywać się pociągi dalekobieżne. Jest to kolejna odsłona walki rządu z wykluczeniem komunikacyjnym.

- Budujemy setki kilometrów dróg lokalnych, 100 obwodnic, dofinansowujemy przewozy autobusowe, modernizujemy prawie 9 tys. km torów, a do ponad 20 miejscowości wróci kolej pasażerska dzięki Programowi Kolej Plus – wylicza minister Adamczyk. 

Dzięki programowi budowy 200 przystanków podróż pociągiem stanie się powszechniejsza, a regionów wykluczonych komunikacyjnie będzie zdecydowanie mniej. Warunkiem realizacji inwestycji będzie deklaracja regionalnego organizatora przewozów o korzystaniu z wybudowanej infrastruktury. Program  umożliwia niedużym polskim firmom budowlanym start w postępowaniach przetargowych. Wpisuje się w proces odmrażania polskiej gospodarki, ponieważ inwestycje publiczne są od lat kołem zamachowym gospodarki oraz lekiem na wyjście z kryzysu. 

Na liście inwestycji jest m.in. Płock, na Mazowszu zaplanowano 19 inwestycji. Na razie nie podano żadnych szczegółów projektu. Plan zakłada, że 100 przystanków powstanie od podstaw, 50 kolejnych zostanie kompleksowo wyremontowanych i przywróconych do pełnej sprawności. A następne 50 przejdzie prace modernizacyjne, związane m.in. z tym, by poprawić ich dostępność dla osób niepełnosprawnych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE