Reklama

Powstaną dwa nowe oddziały dla przedszkolaków

Opublikowano:
Autor:

Powstaną dwa nowe oddziały dla przedszkolaków - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rekrutacja do 25 miejskich placówek odbyła się w dniach 15-23 marca. Wpłynęły 1054 zgłoszenia, a miejsc przygotowano 1013. Miasto uruchomi dwa dodatkowe oddziały.

Rekrutacja do 25 miejskich placówek odbyła się w dniach 15-23 marca. Wpłynęły 1054 zgłoszenia, a miejsc przygotowano 1013. Miasto uruchomi dwa dodatkowe oddziały.

Przypomnijmy, że rodzice mogli aplikować do trzech przedszkoli, jako pierwsze wskazując to, na którym zależy im najbardziej. W pierwszym etapie rekrutacji miejsce w wybranym przedszkolu znalazło 869 dzieci. 

[ZT]18634[/ZT]

- Woli uczęszczania do danego przedszkola nie potwierdziło 18 rodziców, zatem przyjętych do miejskich przedszkoli zostało 851 dzieci - mówi Małgorzata Palusińska z Zespołu Współpracy z Mediami UMP.

Na przyjęcie czeka jeszcze 185 dzieci. Przedszkola, do których było mniej chętnych, zostaną teraz wskazane rodzicom, których dzieci nie zostały przyjęte do wybranych przez nich przedszkoli. Składając propozycje miasto będzie wskazywało placówki najbliższe tym, o które wcześniej ubiegali się rodzice. 

- Każdemu dziecku, które nie zostało przyjęte do wybranego przedszkola, zostanie wskazane na piśmie miejsce w innym przedszkolu - mówi Małgorzata Palusińska - Rodzic, we wskazanym w piśmie terminie, będzie poproszony o zgłoszenie się do dyrektora przedszkola w celu potwierdzenia akceptacji wskazanego przedszkola oraz wypełnienia wniosku. Niepotwierdzenie wskazanej oferty będzie równoznaczne z rezygnacją.

W placówkach zostały 144 wolne miejsca, dlatego Prezydent Miasta Płocka podjął decyzję o utworzeniu dwóch dodatkowych oddziałów: w MP 34 w Imielnicy (18 miejsc) oraz w MP 6 na Podolszycach (25 miejsc). Do czasu ukończenia remontu w MP 6 dzieci będą uczęszczały do oddziałów w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Piaska na Międzytorzu. 

- O lokalizacji dodatkowych oddziałów zdecydowały możliwości lokalowe, czyli miejsce na dodatkowy oddział oraz duża liczba dzieci zgłoszonych w czasie naboru do MP 34 i MP 31 - mówi Małgorzata Palusińska.

W ten sposób na dzieci czeka 187 miejsc.  Przypomnijmy, że miasto ma obowiązek zapewnić miejsce wszystkim chętnym dzieciom w wieku od 3 do 6 lat. 

W przypadku wolnych miejsc w przedszkolach, zgodnie z harmonogramem rekrutacji do miejskich przedszkoli, w dniach od 17 maja do 24 maja, odbywać się będzie jeszcze rekrutacja uzupełniająca. Mogą w niej wziąć udział również dzieci w wieku 2,5 lat oraz spoza miasta.

Informacje na temat wolnych miejsc będą dostępne na płockim portalu oświatowym ppo.zjoplock.pl.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE