Reklama

Powstaje nowy skwer. Budują go studenci

Opublikowano:
Autor:

Powstaje nowy skwer. Budują go studenci - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Studenci chwycili za łopaty i budują sobie skwerek z fantazyjnymi ławkami, na którym będą mogli odpocząć między zajęciami. A także sporo się na nim nauczyć.

Studenci chwycili za łopaty i budują sobie skwerek z fantazyjnymi ławkami, na którym będą mogli odpocząć między zajęciami. A także sporo się na nim nauczyć.

O pomyśle studentów Politechniki Warszawskiej pisaliśmy w listopadzie ubiegłego roku. Chodziło o to, by zagospodarować niewykorzystany plac przed gmachem, wykonując tam ławki w kształcie cyrkla i inne nietypowe elementy małej architektury, a jednocześnie w praktyce wykorzystać zdobyte na uczelni umiejętności - od projektowania, przez pozyskiwanie pieniędzy, po wykonanie skweru.

Jak poinformowała Aleksandra Brzóska z Koła Naukowego Budownictwa „Konstruktor”, w maju studenci ubrani w koszulki z logo uczelni zgłosili w Ratuszu zamiar wykonania robót budowlanych. Na placu znajdą się ławeczki, by zamiast na korytarzu można było odpocząć na świeżym powietrzu. - Jedna z ławek przykuwa uwagę fantazyjnym kształtem, umieszczona w centralnym miejscu skweru odwzorowuje logo filii Politechniki Warszawskiej w Płocku - wyjaśnia Aleksandra Brzóska.

Ale wypoczywanie to nie wszystkie cele skweru. -  Docelowo nad projektem mają szansę współpracować aż cztery płockie koła naukowe - zapowiadają studenci.

Na przykład żacy z Koła Naukowego Inżynierii Środowiska będą badać wpływ odpadu z oczyszczalni ścieków na rozwój roślin ozdobnych.

- Istnieje również możliwość rozbudowy obiektu i wzbogacenia go o dodatkowy element, którym jest podświetlenie ławki-cyrkla zasilane solarnie - snują plany członkowie Konstruktora. - Mamy już wstępną koncepcję tej instalacji, a do jej realizacji dojdzie, jeśli znajdzie się dodatkowy sponsor. Wykonanie tego przedsięwzięcia mogłoby być zrealizowane w przyszłości przez Koło Naukowe Mechaników Rotor z naszej filii, pod opieką specjalisty w dziedzinie fotowoltaiki z naszej uczelni.

Wszystkie te przedsięwzięcia udokumentuje Koło Naukowe Fotografii i Filmu.

Studenci chwalą jeszcze jeden cel projektu - zacieśnienie współpracy między firmami budowlanymi a studentami i ugruntowanie pozycji tych ostatnich na rynku pracy. Poza samą uczelnią w budowie skweru studentom pomogli finansowo równiez Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa, Centrum Ogrodnicze Rolmarket oraz Betoniarnia MiK Cekanowo.

Studenci chcą, by skwer był gotowy na 3 października, czyli na rozpoczęcie roku akademickiego 2016/2017, gdy wypada 50-lecie istnienia płockiej filii. 

O skwerze pisaliśmy tutaj:

Fot. płocka filia Politechniki Warszawskiej

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE