Reklama

Powracają z ZakochAną do piwnicy

Opublikowano:
Autor:

Powracają z ZakochAną do piwnicy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Premierowy spektakl odbył się dwa lata temu. Wówczas scenę oklejono przezroczystą folią, na sznurkach bujały się lalki, zagrała także na żywo kapela Schröttersburg. Przez cały czas rozgrywała się potyczka między matką a córką. Mnożyły się coraz to bardziej wyśrubowane wzorce. Pęd do bycia najlepszym bywa wręcz destrukcyjny i o tym młodzi artyści opowiedzą w sobotę i w niedzielę.

Premierowy spektakl odbył się dwa lata temu. Wówczas scenę oklejono przezroczystą folią, na sznurkach bujały się lalki, zagrała także na żywo kapela Schröttersburg. Przez cały czas rozgrywała się potyczka między matką a córką. Mnożyły się coraz to bardziej wyśrubowane wzorce. Pęd do bycia najlepszym bywa wręcz destrukcyjny i o tym młodzi artyści opowiedzą w sobotę i w niedzielę.

Spektakl „ZakochAna” zrealizowała grupa teatralna działająca przy Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki. Wyreżyserował go Mariusz Pogonowski. Właśnie nadarza się okazja, aby przypomnieć sobie sztukę bądź zobaczyć ją pierwszy raz, a warto, ponieważ trzyma poziom.

- Przedstawienie opowiada historię dwóch kobiet, córki i matki uwikłanych we własne sieci kłamstw i niespełnionych ambicji – pisze o sztuce Mariusz Pogonowski. - Kiedy mamy cztery latka i mama mówi „zachowuj się”, „stój prosto”, „nie kładź się na chodniku” właśnie wtedy zauważamy, że są rzeczy których nie należy robić. Kiedy mamy 14 lat okazuje się że jest całe mnóstwo zachowań wstydliwych, które mogą narazić nas na śmieszność. Kupując kurtkę na zimę uczestniczymy nie w wyborze kurtki ciepłej, tylko zjawiskowej. Jakby temperatura minus 20 stopni nie miała znaczenia. Zdarza się, że nasza kreacja staje się celem i jakością naszego życia. W tym przypadku pasja bycia najlepszym to pasja, która ma swoje granice poza ludzkimi możliwościami. Spektakl powstał w oparciu o prawdziwe przeżycia, jednak nie jest dokumentem, a tylko kompilacją możliwą do zaistnienia.

Występują Anna Stańczak i Katarzyna Królikowska. W tej odsłonie w roli Any zobaczymy Natalię Kwiatkowską. Spektakle 9 i 10 kwietnia na scenie off off w piwnicy budynku przy ul. 3 Maja. Początek o godzinie 18.00. Wstęp wolny.

Po spektaklu zainteresowani będą mogli nabyć drugą płytę płockiej kapeli Schröttersburg pt. "Ciało" (cena 20 zł).

A tak było dwa lata temu, w kwietniu:

Fot. Karolina Burzyńska/Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE