Reklama

Powitanie delegacji z miast partnerskich [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Powitanie delegacji z miast partnerskich [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent Andrzej Nowakowski powitał międzynarodowe delegacje, które odwiedziły Płock w ramach 20. Pikniku Europejskiego. Główna tematyka spotkania dotyczyła budżetu obywatelskiego.

Prezydent Andrzej Nowakowski powitał międzynarodowe delegacje, które odwiedziły Płock w ramach 20. Pikniku Europejskiego. Główna tematyka spotkania dotyczyła budżetu obywatelskiego.

W pięknej scenerii tumskiego wzgórza i sali konferencyjnej Hotelu Tumskiego oficjalnie powitano gości z miast partnerskich: Darmstadt w Niemczech, FortWayne w USA, Możejki na Litwie, Auxerre we Francji, Bielce w Mołdawii, Loznica w Serbii, Mytiszczi w Rosji, Plewen w Bułgarii, Żytomierz na Ukrainie i Bayanzurkh w Mongolii.

Dorocznym świętem wszystkich miast partnerskich Płocka jest właśnie Piknik Europejski organizowany od 1999 roku w maju. Impreza jest okazją do spotkania z dorobkiem kulturalnym naszych partnerów i obejmuje wystawy, kiermasze, konkursy i występy zespołów muzycznych.

Za aktywność na forum międzynarodowym, otwartość na świat i organizację imprez propagujących ideę integracji, Płock był trzykrotnie nagradzany przez Radę Europy. W 2004 roku otrzymaliśmy Dyplom Europejski, w 2005 Flagę Honorową, a w 2009 roku Tablicę Honorową.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE