Reklama

Potężne korki na Kostrogaju. Niektórzy stali nawet dwie godziny

Opublikowano:
Autor:

Potężne korki na Kostrogaju. Niektórzy stali nawet dwie godziny - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od kilku tygodni trwa remont ulic Przemysłowej i Kostrogaj i kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. We wtorkowe popołudnie przeżywali jednak prawdziwy dramat.

Od kilku tygodni trwa remont ulic Przemysłowej i Kostrogaj i kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. We wtorkowe popołudnie przeżywali jednak prawdziwy dramat. 

Przejazd niewielkiego, kilkusetmetrowego odcinka zajął niektórym nawet dwie godziny. W czasie remontu w godzinach szczytu trwało to zazwyczaj o połowę krócej. Wczoraj sytuacja była na tyle dramatyczna, że ruchem na skrzyżowaniu ulic Przemysłowej i Narodowych Sił Zbrojnych kierowali policjanci. 

- To jakiś żart. Cały Kostrogaj stoi w korku - tak mniej więcej wyglądały wiadomości, które otrzymaliśmy od kilku kierowców spędzających wtorkowe popołudnie w kokpitach swoich pojazdów. 

Zachodzą też w głowę, dlaczego Urząd Miasta zdecydował się w tym samym czasie remontować ulice Przemysłową oraz Wiadukt. Ta druga jest całkowicie zamknięta, więc wszyscy muszą wydostać się przez zwężoną Przemysłową. 

Remonty są prowadzone w ten sposób, bo urzędnikom zależy na szybkim tempie prac. Ratusz pozyskał dofinansowanie ze środków unijnych na realizację obu ulic, więc prace muszą zakończyć się latem przyszłego roku. 

-  Ul. Wiadukt i tak byłaby nieprzejezdna, bo trwa przebudowa ul. Bielskiej - tłumaczy Hubert Woźniak z Urzędu Miasta. - Te prace zostały celowo zgrane w tym czasie, żeby załatwić wszystko w jednym czasie. Gdybyśmy dziś jej nie robili, to i tak nikt by nią nie wyjechał, bo trwają tam prace. 

Dlaczego jednak we wtorek utworzył się aż taki korek? Jak wyjaśnia Woźniak, doszło do nieporozumienia między Urzędem Miasta a wykonawcą ul. Przemysłowej.

- Konieczne jest wykonanie głębokiego wykopu i zgodnie z harmonogramem miał on zostać zrobiony w weekend, kiedy ruch w tym obszarze jest praktycznie martwy - mówi. - Te prace zostały wykonane bez naszej wiedzy we wtorek w południe. To samowola wykonawcy. 

Wykonawca został zmuszony do przywrócenia stanu z poniedziałku i odtąd prace mają być wykonywane w soboty i niedziele. Wszystko powinno wrócić do "normalności" i nie będzie już takich korków, urzędnicy mają też pewne pocieszenie dla kierowców. Prawdopodobnie na początku przyszłego tygodnia wprowadzona zostanie korekta w działaniu sygnalizacji świetlnych. Zielone światło będzie świeciło się nieco dłużej dla pojazdów skręcających z ul. Przemysłowej w ul. NSZ oraz z ul. NSZ w ul. Bielską. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE