Reklama

Poseł z naszego okręgu został wiceministrem w nowym resorcie

Opublikowano:
Autor:

Poseł z naszego okręgu został wiceministrem w nowym resorcie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Chodzi o Ministerstwo Aktywów Państwowych, który wedle stojącego na czele tego resortu ministra Jacka Sasina ma zapewnić "synergię" pomiędzy poszczególnymi firmami państwowymi.

Chodzi o Ministerstwo Aktywów Państwowych, który wedle stojącego na czele tego resortu ministra Jacka Sasina ma zapewnić "synergię" pomiędzy poszczególnymi firmami państwowymi.

W czwartek prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki wręczył nominacje nowym wiceministrom w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Uroczystość odbyła się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Mateusz Morawiecki powołał:

- Artura Sobonia na stanowisko Sekretarza Stanu i Pełnomocnika Rządu ds. Instrumentów Finansowania Rozwoju Gospodarczego Państwa.

- Macieja Małeckiego na stanowisko Sekretarza Stanu

- Adama Gawędę na stanowisko Sekretarza Stanu, Pełnomocnika Rządu do Spraw Restrukturyzacji Górnictwa Węgla Kamiennego.

Nowy wiceminister Maciej Małecki jest politykiem PiS, posłem na Sejm RP z okręgu płocko-ciechanowskiego. W ubiegłej kadencji sejmu przewodził pracom Sejmowej Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa, był także sekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, później sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Miał być jej wiceprzewodniczącym Sejmowej Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa w obecnej kadencji Sejmu, został jednak z powodu nowego stanowiska odwołany 3 grudnia 2019 r.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE