Reklama

Poseł z naszego okręgu został sekretarzem stanu w ministerstwie

Opublikowano:
Autor:

Poseł z naszego okręgu został sekretarzem stanu w ministerstwie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Poseł z okręgu płocko-ciechanowskiego został powołany przez premier Beatę Szydło na sekretarza stanu w likwidowanym ministerstwie skarbu państwa.

Poseł z okręgu płocko-ciechanowskiego został powołany przez premier Beatę Szydło na sekretarza stanu w likwidowanym ministerstwie skarbu państwa.

Nowym sekretarzem stanu w ministerstwie skarbu został poseł z naszego okręgu Maciej Małecki.  To pokłosie decyzji premier rządu o odwołaniu ze stanowiska ministra skarbu Dawida Jackiewicza i dotychczasowego sekretarza stanu Marka Zagórskiego. Głównym zadaniem nowego wiceministra likwidacja resortu zapowiedziana przez rząd. 

- Misja potrwa około pół roku, postaram się jak najlepiej wypełnić zadanie - zapowiedział na swoim Facebooku Maciej Małecki, dziękując za gratulacje.

Zgodnie z uchwałą rządu, resort skarbu państwa ma przestać istnieć do końca tego roku. Liwidację będzie nadzorował szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk, a ppomóc mu w tym właśnie Maciej Małecki. Od stycznia 2017 ministerstwo zostanie zastąpione przez nowy podmiot. Ten ruch ma pomóc zmienić styl nadzoru nad majątkiem państwa.

Maciej Małecki jest związany z Sochaczewem, do sejmu dostał się z list PiS w okręgu płocko-ciechanowskim. W sejmie Małecki działa w kilku komisjach i zespołach parlamentarnych, jest m.in. zastępcą przewodniczącego Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE