Reklama

Poseł z naszego okręgu wiceministrem klimatu. Błyskawiczna kariera Jacka Ozdoby

Opublikowano:
Autor:

Poseł z naszego okręgu wiceministrem klimatu. Błyskawiczna kariera Jacka Ozdoby - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilka miesięcy temu startujący do sejmu Jacek Ozdoba był warszawskim radnym. W 2019 roku współpracownik Patryka Jakiego zdobył mandat posła w okręgu płocko-ciechanowskim, zgarniając przy tym prawie 18 tys. głosów. Niespełna pół roku później odebrał nominację na wiceministra w nowo utworzonym Ministerstwie Klimatu.

Kilka miesięcy temu startujący do sejmu Jacek Ozdoba był warszawskim radnym. W 2019 roku współpracownik Patryka Jakiego zdobył mandat posła w okręgu płocko-ciechanowskim, zgarniając przy tym prawie 18 tys. głosów. Niespełna pół roku później odebrał nominację na wiceministra w nowo utworzonym Ministerstwie Klimatu. 

Potwierdziły się medialne spekulacje sprzed kilku tygodni. Jak poinformowało Ministerstwo Klimatu, premier Mateusz Morawiecki powołał Jacka Ozdobę na stanowisko sekretarza stanu. Poseł Ozdoba może zachować mandat poselski. 

[ZT]24539[/ZT]

O kandydacie na posła zrobiło się głośno kiedy we wrześniu w Prokuraturze Okręgowej w Płocku złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezydenta Andrzeja Nowakowskiego. Chodziło o wynajęcie lokalu w trybie bezprzetargowym stowarzyszeniu "Wolne Miasto Płock". 

[ZT]23564[/ZT]

[ZT]23565[/ZT]

Jacek Ozdoba ma 28 lat. Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji  Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W latach 2014-2018 był radnym Mokotowa, od 2018 roku radnym Warszawy, a w wyborach parlamentarnych w 2019 roku zdobył mandat posła. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE