Dziennik związkowy to prestiżowe, potężne wydawnictwo dla Polaków w USA, ukazuje się już od 1908 r. Przypomnijmy, że wniosek o nadanie ulicy nazwy porucznika Otapa złożyło Porozumienie Organizacji Kombatanckich Płocka, przegłosowali go radni i na osiedlu Wyszogrodzka mamy ulicę jednego z pięciu żołnierzy 1. Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki, którzy w maju 1945 r., po zdobyciu Berlina zawiesili na Kolumnie Zwycięstwa biało-czerwoną. Kazimierz Otap zmarł w Płocku w roku 2006, miał 86 lat.
W dniu 17 września prezydent Płocka uroczyście przeciął wstęgę wraz z Ryszardem Otapem, najstarszym synem polskiego bohatera, który przyleciał do Płocka z USA, mieszka w Chicago. Pan Ryszard, który dotarł w licznym towarzystwie swojej rodziny, przeczytał artykuł w Portalu Płock,skontaktował się z nami i poprosił o zgodę na przedruk i wykorzystanie części zdjęć. Okazało się, że jego żona Alicja jest redaktorką w Dzienniku Związkowym i właśnie tam ukazała się obszerna portalowa relacja.
Dodajmy, że informację o płockiej uroczystości celowo zamieszczono w weekendowym, największym wydaniu dziennika, by dotarła do jak największego grona czytelników. A dwa egzemplarze Dziennika Związkowego z artykułem z Portalu Płock otrzymaliśmy od pana Ryszarda pocztą na pamiątkę. Zamieszczamy skany winiety gazety oraz artykułu, który zajmuje pół strony dziewiątej w grzbiecie głównym, do którego jest jeszcze kilka dodatków tematycznych.
Czytaj też: Kto powiesił flagę, czterej pancerni i pies?
Więcej o dzienniku z Chicago