Reklama

Porozumienie o odpadach. Jakie korzyści?

Opublikowano:
Autor:

Porozumienie o odpadach. Jakie korzyści? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jakie korzyści może czerpać przedsiębiorstwo z przystąpienia do porozumienia w związku z obowiązkami w gospodarowaniu odpadami, które nakłada na firmy nowa ustawa? Przedsiębiorcy mogą się tego dowiedzieć podczas bezpłatnego seminarium organizowanego przez Izbę Gospodarczą Regionu Płockiego.

Jakie korzyści może czerpać przedsiębiorstwo z przystąpienia do porozumienia w związku z obowiązkami w gospodarowaniu odpadami, które nakłada na firmy nowa ustawa? Przedsiębiorcy mogą się tego dowiedzieć podczas bezpłatnego seminarium organizowanego przez Izbę Gospodarczą Regionu Płockiego.

Jak przypomina Katarzyna Mierzejewska z IGRP, od 1 stycznia 2014 r., zgodnie z ustawą o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi to na przedsiębiorcy spoczywa obowiązek pokrycia kosztów zbierania, odzysku i recyklingu odpadów opakowaniowych. Można go spełniać albo samodzielnie, na własną rękę, albo poprzez przystąpienie do porozumienia w ramach umowy Izby marszałkiem województwa  mazowieckiego.

- Dzięki temu porozumieniu IGRP w imieniu przedsiębiorstwa jest uprawniona do przejęcia obowiązków związanych ze zbiórką, odzyskiem i recyklingiem odpadów powstających z opakowań wielomateriałowych i po środkach niebezpiecznych po wprowadzonych na rynek produktach - wyjaśnia Katarzyna Mierzejewska, specjalistka ds. ochrony środowiska.

Jakie są korzyści takiego rozwiązania? - Przedsiębiorca działający na własną rękę jest zobowiązany do zagospodarowania 100% odpadów, które powstały z opakowań wprowadzonych do obrotu - tłumaczą w IGRP. -  W przypadku realizacji obowiązków w drodze porozumienia obowiązują go poziomy określone przez resort środowiska.

Więcej na ten temat można się będzie dowiedzieć podczas organizowanego przez Izbę seminarium „Gospodarka opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Nowe wymagania i możliwości realizacji obowiązków ustawowych”, które odbędzie się w Domu Darmstadt Płocku 28 listopada w godzinach 10.00-14.30.

Wstęp na konferencję jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona i trzeba się wcześniej zapisywać. Więcej  Kontakt w sprawach organizacyjnych: Katarzyna Mierzejewska +4824369989,  [email protected]

Formularz zgłoszeniowy na stronie

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE