Reklama

Porady dla rodziców przed zieloną szkołą

Opublikowano:
Autor:

Porady dla rodziców przed zieloną szkołą - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wyjazd na zieloną szkołę to może być pierwsza okazja dla Twojego dziecka na dłuższy pobyt poza domem. Jako rodzic, z pewnością martwisz się o bezpieczeństwo Twojej pociechy. Jeśli wyjazd organizowany jest przez szkołę lub biuro podróży, nie powinieneś martwić się o względy bezpieczeństwa. Nauczyciele poinformują Cię o planie zajęć na zielonej szkole, wyżywieniu, transporcie, zakwaterowaniu i innych niezbędnych informacjach.

Wyjazd na zieloną szkołę to może być pierwsza okazja dla Twojego dziecka na dłuższy pobyt poza domem. Jako rodzic, z pewnością martwisz się o bezpieczeństwo Twojej pociechy. Jeśli wyjazd organizowany jest przez szkołę lub biuro podróży, nie powinieneś martwić się o względy bezpieczeństwa. Nauczyciele poinformują Cię o planie zajęć na zielonej szkole, wyżywieniu, transporcie, zakwaterowaniu i innych niezbędnych informacjach.

Jak przygotować dziecko na zielona szkołę?

Zielona szkoła to świetna okazja, aby dzieci wykazały się samodzielnością. Zanim jednak to zrobią, będą potrzebować Twojej pomocy w pakowaniu. Niezależnie od pogody, warto, aby Twoje dziecko zabrało ze sobą kurtkę przeciwdeszczową i nieprzemakalne buty. Obowiązkowa na każdym wyjeździe jest również piżama, ręcznik i niezbędne akcesoria toaletowe. Pozwól dziecku wybrać ulubione ubrania, sprawdź jedynie czy zgadza się ich ilość, a także czy wybrało ciuchy odpowiednie do panującej pogody. Koniecznie poinformuj nauczycieli, jeśli Twoje dziecko przyjmuje lekarstwa – zapakuj je i opisz tak, aby opiekun mógł czuwać nad zdrowiem ucznia. Jeśli Twoje dziecko dobrze spisze się na zielonej szkole, będziesz mieć pewność, że równie dobrze poradzi sobie na dłuższym wyjeździe wakacyjnym na kolonię lub obóz.

Zielone szkoły w kraju, czy za granicą?

Odpoczynek w trakcie roku szkolnego należy się nawet tym najmłodszym. Wyjazd na zielona szkołę to sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym. Dzieci pod opieką nauczycieli nie zapomną o nauce, a przy okazji zwiedzą nowe miejsca. Niezwykłą atrakcją dla dzieci będzie zielona szkoła za granicą. W ofercie biura http://jaworzyna.com.pl/ znajdziesz wyjazdy organizowane w Bułgarii, Grecji, Hiszpanii i Włoszech.

Dobra organizacja to klucz do udanej zielonej szkoły

Podczas organizacji zielonej szkoły, warto skorzystać z oferty sprawdzonego i rzetelnego biura podróży. Doświadczeni organizatorzy zadbają o komfortowy nocleg dla całej grupy i wyżywienie na najwyższym poziomie. Łatwo wtedy o transport autokarowy i dodatkowe wycieczki fakultatywne z przewodnikiem. Niektóre biura podróży posiadają gotowe programy na zielone szkoły, co również ułatwi prace nauczycielom.

Zafunduj dziecku dobrą zabawę z rówieśnikami

Na zielonej szkole, podobnie jak na wakacyjnej kolonii, wolny czas dzieci powinien zostać dobrze zaplanowany, tak by nie było dużo czasu na nudę i tęsknotę za rodzicami. Jeśli martwisz się rozłąką z dzieckiem, pamiętaj, że jedzie ono w podróż ze swoimi przyjaciółmi z klasy. Zielona szkoła to również dobra okazja na zwiedzenie miejsca, do którego być może nie miałoby okazji pojechać. Nie pozwól, żeby Twoją pociechę ominęła dobra zabawa. Pamiętaj, że będzie pod opieką profesjonalistów i przeżyje niezapomnianą przygodę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE