Reklama

Poprzedniego proboszcza chcieli wywieźć na taczkach. Kto go zastąpi?

Opublikowano:
Autor:

Poprzedniego proboszcza chcieli wywieźć na taczkach. Kto go zastąpi? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W styczniu część parafian kościoła pod wezwaniem św. Mikołaja w Gąbinie zorganizowała protest, domagając się od ówczesnego proboszcza ustąpienia z funkcji. Dwa tygodnie później ksiądz Proboszcz Józef Szczeciński zadecydował o przejściu na emeryturę. Czy jego następca przypadnie do gustu parafianom?

W styczniu część parafian kościoła pod wezwaniem św. Mikołaja w Gąbinie zorganizowała protest, domagając się od ówczesnego proboszcza ustąpienia z funkcji. Za dwa tygodnie ksiądz proboszcz Józef Szczeciński przechodzi na emeryturę. Czy jego następca przypadnie do gustu parafianom?

Spór zaostrzyły opłaty za udzielenie sakramenty i rzekomy brak współpracy z wiernymi. Protest odbył się 9 stycznia, a parafianie przynieśli na tę okoliczność nawet taczki. Całą sytuację monitorowała policja.

[ZT]17666[/ZT]

Ostatecznie  proboszcz poprosił biskupa płockiego o przejście z dniem 28 lutego 2018 roku na emeryturę. Jak informuje portal Teraz Gąbin jego następcą będzie prawdopodobnie ksiądz dr Andrzej Feliks Świderski, obecny proboszcz parafii Bożewo. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE