Reklama

Popierasz nauczycieli? Możesz wziąć udział w demonstracji na Starym Rynku

Opublikowano:
Autor:

Popierasz nauczycieli? Możesz wziąć udział w demonstracji na Starym Rynku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Światełko z wykrzyknikiem dla nauczycieli - tak nazwano niedzielne wydarzenie na Starym Rynku. - Zapraszamy na demonstrację osoby, którym leży na sercu dobro naszych dzieci i nauczycieli. Nie będzie wolnej Polski bez wolnych niezależnych nauczycieli - napisali organizatorzy na Facebooku.

Światełko z wykrzyknikiem dla nauczycieli - tak nazwano niedzielne wydarzenie na Starym Rynku. - Zapraszamy na demonstrację osoby, którym leży na sercu dobro naszych dzieci i nauczycieli. Nie będzie wolnej Polski bez wolnych niezależnych nauczycieli - napisali organizatorzy na Facebooku.

Niedzielne wydarzenie, które jest pokłosiem trwającym od 8 kwietnia strajkiem środowiska oświatowego, organizuje stowarzyszenie Wolne Miasto Płock. Demonstracja odbędzie się 14 kwietnia w godz. 19.00 - 20.00 na Starym Rynku.

Na Facebooku zamieszczono krótki tekst:

- Jeśli ta władza, władza Kaczyńskiego i PiS, władza oparta na kłamstwie, przekupstwie i pogardzie „spacyfikuje” polskich wolnych nauczycieli, jeśli na to pozwolimy, to jako społeczeństwo cofniemy się w rozwoju, cofniemy się w naszym człowieczeństwie.

Wszyscy jesteśmy nauczycielami. Wszyscy jesteśmy uczniami.
Nauczyciele kochani, to Wy jesteście kowalami naszej przyszłości, to od Was, od Waszej wiedzy, od Waszego zaangażowania zależy rozwój naszej ojczyzny.
Nie byłoby wolnej Polski, gdyby nie było w niej tylu wspaniałych nauczycieli, którzy przez 123 lat zaborów nie pozwolili umrzeć naszej polskości.
Nie byłoby wolnej Polski, gdyby w czasie okupacji nie było tajnego nauczania, gdyby nie było wspaniałych odważnych polskich nauczycieli, którzy pod groźbą śmierci nauczali Polaków. A także w PRL-u, kiedy to uczyli nas oni, wbrew władzy, prawdziwej polskiej historii.
I nie będzie wolnej Polski bez wolnych niezależnych nauczycieli.
Jeśli ta władza, władza oparta na kłamstwie, przekupstwie i pogardzie „spacyfikuje” polskich wolnych nauczycieli, jeśli na to pozwolimy, to jako społeczeństwo, cofniemy się w rozwoju cofniemy się w naszym człowieczeństwie.
Wszyscy jesteśmy nauczycielami. Wszyscy jesteśmy uczniami.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE