Reklama

Ponadstuletnia kamienica stała się Rezydencją Warszawską [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Ponadstuletnia kamienica stała się Rezydencją Warszawską [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 100-letnia kamienica przy ul. Warszawskiej 2 jeszcze niedawno była w kiepskim stanie, obecnie jest już wyremontowana i pomalowana. Ponownie przyciąga uwagę przechodniów, a na jej zdjęcia można trafić także w internecie na portalach z miejskimi nieruchomościami jako Rezydencja Warszawska.

Ponad 100-letnia kamienica przy ul. Warszawskiej 2 jeszcze niedawno była w kiepskim stanie, obecnie jest już wyremontowana i pomalowana. Ponownie przyciąga uwagę przechodniów, a na jej zdjęcia można trafić także w internecie na portalach z miejskimi nieruchomościami jako Rezydencja Warszawska.

Może kojarzyliście już wcześniej tę kamienicę ze zdobieniami i wypisaną nad wejściem datą powstania „1913”? Znajduje się niedaleko wejścia do ogrodu zoologicznego. Budynek o powierzchni 888 metrów kwadratowych od wielu lat nie nadawał się do użytkowania, aż wreszcie znalazł się ratunek, by nie podzielił losu innych starych nieruchomości. Agencja Rewitalizacji Starówki zbyła kamienicę firmie Enkra Enterprise i zapoczątkowano remont, w tym z dofinansowaniem z płockiego Ratusza. W 2016 roku firma otrzymała dotację od miasta na kwotę 128 tys. zł na wymianę stropów, klatki schodowej, więźby dachowej i pokrycia dachu, w 2017 roku na wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, renowację elementów architektonicznych i wykonanie instalacji odgromowej (130 tys. zł). Trzykondygnacyjny miał zostać pieczołowicie odrestaurowany, w środku z wykończeniem metalo-plastyką i kutymi elementami.

Docelowo w kamienicy powstanie 10 apartamentów o powierzchni od 28,39 do 83,99 metrów kwadratowych (za taki o powierzchni 84 metrów kwadratowych - 450 tys. 927 zł, 48 metrów kwadratowych - 262 tys. 655 zł). Remont miałby zakończyć się do końca sierpnia. W internecie są już oferty mieszkań w „eleganckiej kamienicy z nutką klasyki i nowoczesności”. Do dyspozycji mieszkańców Rezydencji Warszawskiej będzie również parking z miejscami postojowymi na dziedzińcu. 

Wśród innych ofert z nieruchomościami do sprzedaży na terenie miasta (głównie tych droższych, których cena zaczyna się powyżej miliona złotych) znajdziemy przykładowo biurowiec przy ul. 1 Maja (cena 5,6 mln zł), budynek przy skrzyżowaniu 1 Maja i Królewieckiej (4,5 mln zł), częściowo wynajęty budynek na Tumskiej 3 przy NovymKinie Przedwiośnie (11 mln zł) czy też starą kamienicę z przełomu XIX i XX wieku na Starym Rynku, którą dawniej zakrywała wielka płachta z wypisanymi imprezami w sezonie letnim (2,7 mln zł) .

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE