Reklama

Ponad tysiąc mieszkańców chce oddać szpik dla Marcela

Opublikowano:
Autor:

Ponad tysiąc mieszkańców chce oddać szpik dla Marcela - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas akcji zorganizowanej w dniach 17 - 25 lutego 2018 r. na terenie Płocka dla Marcela i Innych zarejestrowało się 1316 osób. To jest aż 1316 szans na nowe życie dla wszystkich pacjentów walczących z nowotworami krwi.

Podczas akcji zorganizowanej w dniach 17 - 25 lutego 2018 r. na terenie Płocka dla Marcela i Innych zarejestrowało się 1316 osób. To jest aż 1316 szans na nowe życie dla wszystkich pacjentów walczących z nowotworami krwi.

W akcję pomocy dla Marcela zaangażowało się ponad 200 wolontariuszy, którzy w siedmiu lokalizacjach na terenie miasta rejestrowali osoby chcące dołączyć do grona potencjalnych dawców szpiku i rozdali ponad 21 000 ulotek. Dzięki zaangażowaniu tak wielu osób prywatnych, instytucji i firm możliwe było zarejestrowanie aż 1316 potencjalnych dawców szpiku. 

Rodzice Marcela dziękują wszystkim za wielkie serce.

- Tak naprawdę to my chcemy podziękować wszystkim małym i dużym, za wielkie serce, zaangażowanie, poruszenie serc, wsparcie, co przerosło nasze wyobrażenia - mówi Joanna Brzezińska, mama Marcela. - I tak nie jesteśmy w stanie wyrazić wdzięczności słowami.

To było naprawdę duże wydarzenie, które zmotywowało wielu ludzi do zostania dawcą, bo szukanie tego właściwego jest jak szukanie igły w stogu siana. 

[ZT]18110[/ZT]

- Prawdopodobieństwo sukcesu w najlepszym wypadku wynosi 1: 20 000. - mówi Renata Rafa z Fundacji DKMS. - Bywają też sytuacje, kiedy pacjent ma tak nietypowy układ antygenów HLA, że znalezienie jego bliźniaka genetycznego jest praktycznie niemożliwe - prawdopodobieństwo spada do 1: kilku milionów. Chcąc pomóc Marcelowi i Innym pacjentom, rodzina, przyjaciele i znajomi zorganizowali akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku w Płocku pod hasłem Dzień Dawcy Szpiku.

Osoby, które chciałyby zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku, a nie mogły pojawić się na akcji, mogą zamówić pakiet rejestracyjny na www.dkms.pl. Każda nowa zarejestrowana osoba zwiększa szanse Pacjentów na znalezienie swojego „bliźniaka genetycznego”. Wesprzeć działania Fundacji DKMS można przekazując 1 proc. swojego podatku lub propagując ideę dawstwa szpiku poprzez organizację akcji rejestracji w swojej społeczności lokalnej.

[ZT]18051[/ZT]

Misją Fundacji DKMS jest znalezienie dawcy dla każdego pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych. Fundacja działa w Polsce od 2008 roku jako niezależna organizacja pożytku publicznego oraz jako Ośrodek Dawców Szpiku w oparciu o decyzję Ministra Zdrowia. To największy Ośrodek Dawców Szpiku w Polsce, w którym zarejestrowanych jest ponad 1 200 000 (luty 2018) potencjalnych dawców szpiku, spośród których ponad 5000 (luty 2018) osób oddało swoje komórki macierzyste lub szpik pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie, dając im tym samym szansę na życie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE