Reklama

Ponad 40 płocczan dołączyło do bazy

Opublikowano:
Autor:

Ponad 40 płocczan dołączyło do bazy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 40 osób postanowiło sprawdzić, czy mogliby być dawcami szpiku dla chorującego na białaczkę Kacpra, rejestrując swoje dane w bazie Fundacji DKMS.

Ponad 40 osób postanowiło sprawdzić, czy mogliby być dawcami szpiku dla chorującego na białaczkę Kacpra, rejestrując swoje dane w bazie Fundacji DKMS.

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Dawcy Szpiku w całej Polsce odbywała się akcja rejestracji osób, które gotowe są pomóc ludziom chorującym na białaczkę. Jak podała Fundacja DKMS, która posiada największą w naszym kraju bazę potencjalnych dawców szpiku, podczas październikowej akcji zarejestrowało się 5661 osób.

W Płocku akcja DKMS-u odbywała się tym razem w Centrum Handlowym Auchan. Jej motywem przewodnim była pomoc dla chorego na białaczkę Kacperka. Na liście potencjalnych dawców szpiku pojawiły się 42 nowe nazwiska.
 

Wszystkie osoby, które chciałyby znaleźć się w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego, a z różnych względów nie zrobiły tego dotychczas, mogą zarejestrować się na internetowej stronie – powiedziała nam Magdalena Młynarczyk koordynująca akcję w Płocku.

Fot. Archiwum DKMS

Zobacz, jak zachęcaliśmy, aby oddawać szpik dla Kacperka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE