Reklama

Ponad 20 mln listów. Dowiemy się, ile mamy na koncie

Opublikowano:
Autor:

Ponad 20 mln listów. Dowiemy się, ile mamy na koncie  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do Polaków trafi 20,7 mln listów, które będą zawierały informację o stanie konta emerytalnego. Dostanie go każdy, kto odprowadził przynajmniej jedną składkę.

Do Polaków trafi 20,7 mln listów, które będą zawierały informację o stanie konta emerytalnego. Dostanie go każdy, kto odprowadził przynajmniej jedną składkę. 

Ruszyła wielka wysyłka informacji o Stanie Konta Ubezpieczonego (IOSKU). Szacuje się, że tylko w województwie mazowieckim list dostanie 3 mln osób. Będzie to dokładny opis wszystkich zwaloryzowanych składek i kapitału początkowego, a także informacja ile pieniędzy znajduje się na subkoncie ZUS, a ile trafiło do otwartego funduszu emerytalnego. 

- Informacja zawiera też wskazanie jak wyglądał wpływ składek emerytalnych miesiąc po miesiącu w całym 2018 r. Można więc sprawdzić, czy pracodawca uczciwie opłaca za nas składki - mówi Piotr Olewiński, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa mazowieckiego. 

List osób, które nie ukończyły jeszcze 35 lat, będzie zawierał także prognozę emerytury przedstawioną w dwóch wariantach: gdyby nie pracowali już do emerytury, czyli bazowali na dotychczas zebranych składkach, oraz gdyby pracowali i odprowadzali składki w średniej wysokości dotychczasowych wpłat. 

- IOSKU napisana jest prostym językiem, a dodatkowo zawiera instrukcję jak czytać poszczególne pozycje danych. Już w ubiegłym roku klienci docenili formułę przekazywanej informacji i przejrzystość tekstu - zapewnia Olewiński. 

Korespondencja powinna dotrzeć do każdego płatnika najpóźniej do końca sierpnia. Osoby, które założyły profil w Platformie Usług Elektronicznych ZUS, otrzymają go tylko elektronicznie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE