Reklama

Ponad 1200 wolnych miejsc dla maluchów. Lada moment rusza nabór do przedszkoli

Opublikowano:
Autor:

Ponad 1200 wolnych miejsc dla maluchów. Lada moment rusza nabór do przedszkoli - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W przyszłym roku szkolnym 2019/2020 na miejsca w miejskich przedszkolach będzie mogło liczyć niemal 4 tys. maluchów, w tym 2,7 tys. dzieci nadal pozostanie pod opieką wychowawczyń w poszczególnych placówkach. Do rozdzielenia pozostanie ponad 1200 miejsc. Nabór rozpoczyna się w najbliższy poniedziałek.

W przyszłym roku szkolnym 2019/2020 na miejsca w miejskich przedszkolach będzie mogło liczyć niemal 4 tys. maluchów, w tym 2,7 tys. dzieci nadal pozostanie pod opieką wychowawczyń w poszczególnych placówkach. Do rozdzielenia pozostanie ponad 1200 miejsc. Nabór rozpoczyna się w najbliższy poniedziałek.

Rodzice, którzy ubiegają się o przyjęcie dziecka do miejskiego przedszkola po raz pierwszy lub zdecydują się na zmianę przedszkola, uczestniczą w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2019/2020 prowadzonym z wykorzystaniem systemu informatycznego NABO. Nie dotyczy to rodziców, których dziecko zostaje w dotychczasowym przedszkolu. System zostanie uruchomiony w poniedziałek, 18 marca 2019 roku o godz. 9.00. Osoby, które nie mają dostępu do Internetu lub będą mieć problemy w korzystaniu z systemu, otrzymają pomoc w każdym przedszkolu.

Postępowanie rekrutacyjne dotyczy maluchów w wieku 3-6 lat zamieszkałych w Płocku, które nie uczęszczały jeszcze do przedszkola bądź ich rodzice podjęli decyzję o zmianie przedszkola, w którym pozyskali miejsce dla dziecka. Dzieci w wieku 2,5 lat oraz spoza miasta również mają szansę na miejsce w placówkach, ale dopiero na etapie rekrutacji uzupełniającej, prowadzonej po zakończeniu postępowania rekrutacyjnego, kiedy pozostaną jeszcze wolne miejsca w przedszkolu.

Rekrutacja odbywa się dwuetapowo w oparciu o kryteria o charakterze ustawowym i lokalnym. W tych o charakterze ustawowym mamy wielodzietność rodziny dziecka, niepełnosprawność dziecka bądź jednego z rodziców lub obojga, czy też rodzeństwa dziecka, objęcia pieczą zastępczą, a także czy rodzic wychowuje dziecko samotnie. Z kolei kryteria lokalne odnoszą się m.in. do tego, czy rodzic/rodzice pracują/studiują w trybie dziennym, czy do wybranego przedszkola uczęszcza już rodzeństwo dziecka, czy placówka położona jest najbliżej miejsca zamieszkania kandydata.
Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest na wniosek rodzica. Formularz „Wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola na rok szkolny 2019/20" będzie dostępny do wypełnienia, po zalogowaniu się do systemu informatycznego NABO, na stronie internetowej pod adresem: www.ppo.zjoplock.pl w zakładce Rekrutacje - Przedszkola (https://przedszkola-plock.nabory.pl/). Rodzice będą mieli możliwość wyboru trzech przedszkoli wg. preferencji. Wypełniony i wydrukowany wniosek wraz z dokumentami i oświadczeniami potwierdzającymi spełnienie kryteriów rodzice składają w przedszkolu pierwszego wyboru. Uwaga! W przypadku wyboru Miejskiego Przedszkola nr 6, wniosek należy zanieść do siedziby zastępczej przedszkola: Zespół Szkół nr 1, ul. Piaska 5. Pełna oferta każdego przedszkola będzie dostępna na stronie internetowej ppo.zjoplock.pl, a także na stronie dedykowanej naborowi. Wśród przedszkoli znajduje się również 6 przedszkoli z oddziałami integracyjnymi i specjalnymi.

Ogólne zasady rekrutacji, harmonogramy czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz uzupełniającym oraz kryteria brane pod uwagę w tegorocznym postępowaniu rekrutacyjnym są dostępne w zakładce zakładce EDUKACJA-NABÓR DO PRZEDSZKOLI. Będą one wywieszone również w każdym przedszkolu.

Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych wraz z informacją o najniższej liczbie punktów, która uprawnia do przyjęcia do przedszkola zostaną udostępnione 15 kwietnia 2019 roku o godz.11:00. Wyniki będą podane do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie w widocznym miejscu w siedzibie przedszkola oraz indywidualnie dla rodzica kandydata, na internetowej stronie naborowej, po zalogowaniu się do systemu za pomocą utworzonego przez siebie loginu i hasła. Rodzice kandydatów, którzy zostaną zakwalifikowani do przedszkoli na rok szkolny 2019/2020, mają obowiązek złożenia w przedszkolu, do którego dziecko zostało zakwalifikowane, „Karty potwierdzania woli zapisania dziecka", w terminie od 15 kwietnia 2019 roku godz. 11:00 do 19 kwietnia 2019 roku godz. 15:00.

Listy przyjętych i nieprzyjętych wraz z informacją o najniższej liczbie punktów, która uprawnia do przyjęcia do przedszkola oraz liczbie wolnych miejsc, którymi przedszkole jeszcze dysponuje, zostaną ogłoszone 26 kwietnia 2019 roku o godz. 15:00. W terminie 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych podczas rekrutacji, rodzice mogą wystąpić z wnioskiem do komisji rekrutacyjnej w danym przedszkolu o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia kandydata do przedszkola. Rodzicom kandydata przysługuje również możliwość złożenia do dyrektora przedszkola odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej w terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia.

Postępowanie uzupełniające do miejskich przedszkoli prowadzonych przez Gminę - Miasto Płock na rok szkolny 2019/2020 rozpocznie się 27 maja 2019 roku o godz. 9:00 i potrwa do 31 maja 2019 roku godz. 15:00. Składanie wydrukowanych i podpisanych wniosków wraz z załącznikami (oświadczeniami i dokumentami potwierdzającymi spełnienie kryteriów) będzie odbywać się bezpośrednio u dyrektorów przedszkoli dysponujących wolnymi miejscami.

Dodatkowo zorganizowano oddział dla 5-6-latków w Szkole Podstawowej nr 13 (20 wolnych miejsc).

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE