Reklama

Pompa ciepła prawie za darmo? To możliwe z firmą Nowatermia!

Opublikowano:
Autor:

Pompa ciepła prawie za darmo? To możliwe z firmą Nowatermia! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pompy ciepła sprawiają, że 75% energii której potrzebujesz pochodzi z odnawialnych źródeł takich jak powietrze lub grunt. Rozwiązanie oszczędza czas, powierzchnie domu, a co najważniejsze - pieniądze. Wie o tym doskonale właściciel firmy Nowatermia Nowak Sp. K, który działa od lat w branży instalacyjnej i zajmuje się doborem oraz montażem pomp ciepła. Udało się go nam namówić na krótką rozmowę.

Pompy ciepła sprawiają, że 75% energii której potrzebujesz pochodzi z odnawialnych źródeł takich jak powietrze lub grunt. Rozwiązanie oszczędza czas, powierzchnie domu, a co najważniejsze - pieniądze. Wie o tym doskonale właściciel firmy Nowatermia Nowak Sp. K, który działa od lat w branży instalacyjnej i zajmuje się doborem oraz montażem pomp ciepła. Udało się go nam namówić na krótką rozmowę.

Jak właściwie powstała firma Nowatermia Nowak Sp. K  i czym się zajmuje?

Marcin Nowak, prezes firmy Nowatermia Nowak Sp. K: Zacznijmy może od tego, że jesteśmy wyłącznym dystrybutorem pomp ciepła marki Thermia w Polsce. Firma jest stosunkowo młoda. Powstała w 2018 roku jednak większość, a przede wszystkim trzon firmy Nowatermia stanowią pracownicy z kilku lub kilkunastoletnim doświadczeniem w pracy z pompami ciepła lub urządzeniami grzewczymi. To dla klientów dodatkowa wiarygodność, ponieważ nie dość, że reprezentujemy markę na polskim rynku, jesteśmy jej wyłącznym dystrybutorem, to jeszcze zapewniamy wsparcie projektowe, serwisowe oraz obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną.

Co to w ogóle Thermia i skąd pochodzi?

Thermia AB powstała w 1923 roku. Jest ona pionierem w dziedzinie pomp ciepła. Firma z niemalże 100-letnią tradycją od początku swojej działalności angażuje się w pełni w konstruowanie, doskonalenie i produkcję jednych z najlepszych pomp ciepła na świecie. Pompy ciepła Thermia w Polsce pojawiły się już wiele lat temu z biegu budząc pozytywne odczucia zarówno konsumentów, jak i instalatorów. Popularne modele kompaktowe były wtedy pewnego rodzaju zapowiedzią wkraczania pomp ciepła do Polski. 

Czym jest pompa ciepła i dla kogo jest dedykowana?

Pompa ciepła to nic innego, jak wielofunkcyjne urządzenie grzewczo-chłodzące. Może służyć do ogrzewania budynku, ogrzewania ciepłej wody użytkowej oraz chłodzenia budynku.

Istnieje tylko jeden rodzaj pomp ciepła, czy klient ma jednak wybór i może sam zdecydować jaki produkt najbardziej go interesuje?

Posiadamy w ofercie dwa rodzaje pomp ciepła. Pierwsze to tzw. gruntowe, które za pomocą specjalnych odwiertów w głąb ziemi pobierają ciepło z gruntu lub wody. W takim przypadku pompa ciepła wykorzystuje energię słoneczną zmagazynowaną w gruncie. Gruntowe pompy ciepła działają na prostej zasadzie. Za pośrednictwem procesu chłodniczego przekazują energię zgromadzoną w gruncie do instalacji grzewczej. Posiadamy także pompy powietrzne, które pobierają ciepło z atmosfery. 

Zarówno wielcy inwestorzy, jak i właściciele domków jednorodzinnych stają bardzo często przed dylematem dotyczącym wyboru ogrzewania. Pojawia się pomysł pompy ciepła. Właśnie, dlaczego warto je wykorzystywać do ogrzewania budynków?

Odpowiedź jest łatwiejsza, niż się wydaje. Pompa ciepła jest urządzeniem ekologicznym - nie wytwarza żadnych spalin. Jest to tzw. „zielona energia”. Odpowiednio dobrana do kubatury, powierzchni budynku oraz zapotrzebowania energetycznego budynku staje się urządzeniem bezobsługowym. Nie musimy się zatem martwić o opał, czyszczenie pieca, rozpalanie, miejsce na składowanie opału.

Ile miejsca zajmuje taka pompa?

Na pewno mniej niż standardowa kotłownia w domach Polaków. Pompa ciepła zajmuje bardzo często mniej miejsca niż lodówka. Możemy umieścić i zainstalować ją nawet w szafie i będzie zupełnie niewidoczna. Tego jednak nie popieram, ponieważ posiadamy produkty, które są zwyczajnie nowoczesne i ładne. Co również ważne, osoby, które korzystają z naszych pomp nie potrzebują kotłowni, komina itd. To oszczędza powierzchnię, którą można wykorzystać na wiele innych sposobów.

A co z klientem detalicznym? Czy ktoś może przyjść do was "z ulicy" i kupić pompę ciepła Thermia?

Pompa ciepła to produkt niezwykle zaawansowany technologicznie. Dlatego właśnie sprzedaż pomp ciepła Thermia odbywa się poprzez Autoryzowanych Partnerów Handlowych Nowatermia. Zapewniamy, że są to wysoko wyspecjalizowane firmy, które uzyskały Autoryzację Partnera dzięki odbyciu licznych szkoleń z zakresu montażu, sprzedaży oraz serwisu urządzeń Thermia. Listę Partnerów znajdą Państwo na oficjalnej stronie internetowej Thermia Polska.

Dobrze, ale co zrobić, gdy coś stanie się z naszą pompą? Jest gwarancja na takie produkty?

Ależ oczywiście! Wszystkie pompy ciepła zainstalowane przez Autoryzowanych Partnerów Nowatermia objęte są gwarancją producenta. Standardowo  są to 2 lata, ale zawsze jest możliwość jej wydłużenia, nawet o dodatkowe 3 lata. To pozwoli zaoszczędzić czas klienta. Zapewniamy jednak, że nasz produkt jest znakomitej jakości.

Za jakość "niestety" często trzeba słono zapłacić. W przypadku pomp ciepła klientów mogą odstraszać pewne sumy. Niektórzy mówią nawet, że jest to produkt dla bogaczy.

I ci "niektórzy" mylą się w 100%. Produkt owszem nie jest tani, ale piece i inne tego typu rzeczy również są bardzo drogie. Pamiętajmy jednak, że obecnie do pomp ciepła można uzyskać aż do 90% dofinansowania. To oznacza 10% wkładu własnego. Proszę mi powiedzieć, który sposób ogrzewania domu może być tańszy. 19 września 2018 roku ruszył Rządowy Program Priorytetowy „Czyste Powietrze”, w ramach którego można uzyskać wsparcie na termomodernizację istniejącego budynku lub instalację pompy ciepła w nowym budynku. To ułatwia sprawę i oszczędza nasze pieniądze, a przede wszystkim środowisko, w którym żyjemy.

W porządku, porozmawialiśmy już jak kupić pompę ciepła Thermia. Wielu internautów zastanawia się jednak co zrobić, aby zostać Autoryzowanym Partnerem Handlowym / Serwisowym i czerpać z tego dodatkowe korzyści.

Potrzebujemy wykwalifikowanej kadry i przede wszystkim dobrych fachowców nastawionych na zadowolenie klienta. Autoryzowanym Partnerem Handlowym lub Serwisowym Nowatermia może zostać firma, która reprezentuje wysoki poziom wyspecjalizowania w dziedzinie instalacji pomp ciepła oraz zdobędzie certyfikat autoryzacji.

W takim razie, gdzie można was znaleźć? 

Główna siedziba firmy mieści się we Włocławku przy ulicy Duninowskiej 4, skąd prowadzona jest logistyka krajowa. Druga część firmy, a dokładniej siedziba techniczna mieści się około 15 km od Włocławka, w miejscowości Wichowo, pod adresem 87-600 Lipno, Wichowo 13. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE