Reklama

Pomóżmy chłopcu spełnić marzenia

Opublikowano:
Autor:

Pomóżmy chłopcu spełnić marzenia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Damian Lewandowski od dwóch lat jest uczniem klasy sportowej w Gimnazjum nr 8 przy Zespole Szkół nr 5 w Płocku i zawodnikiem Klubu pływackiego MZOS Płock. Jest bardzo utalentowanym, świetnie zapowiadającym się sportowcem. Niestety, ciężko mu realizować marzenia ze względu na chorobę mamy i niewystarczający budżet domowy.

Damian Lewandowski od dwóch lat jest uczniem klasy sportowej w Gimnazjum nr 8 przy Zespole Szkół nr 5 w Płocku i zawodnikiem Klubu pływackiego MZOS Płock. Jest bardzo utalentowanym, świetnie zapowiadającym się sportowcem. Niestety, ciężko mu realizować marzenia ze względu na chorobę mamy i niewystarczający budżet domowy. 

Damian, który mieszka w Kutnie, dzień zaczyna treningiem o godz. 6.00, potem idzie do szkoły, robi trening popołudniowy i wraca do domu w późnych godzinach wieczornych. Taki tryb życia jest bardzo dużym obciążeniem dla tak młodego organizmu, jednak to nie przeszkadza chłopcu w spełnianiu marzeń, w czym wspierają go rodzice, dziadkowie i znajomi. Jednak sama motywacja nie wystarczy. Potrzebne są środki na codzienne dojazdy do Płocka, szkolenia, obozy, sprzęt potrzebny do treningów, odżywki czy strój startowy. Wszystko jest bardzo kosztowne i stanowi duże obciążenie dla budżetu domowego.

Ponadto mama Damiana od trzech lat cierpi na nowotwór, jednak nie pozwala na to by syn, ze względu na jej stan zdrowia, rezygnował z marzeń. Bo jest o co walczyć!

W poprzedni weekend wziął udział w Mistrzostwach Polski 15-latków w Oświęcimiu. Na Krytej Pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Oświęcimiu zmierzyło się łącznie 509 zawodników ze 135 klubów z całej Polski. Damian startował w czterech konkurencjach i w każdej z nich pobił swoje dotychczasowe rekordy życiowe, co wpłynęło na miejsce w ogólnym rankingu.

W zakończonym już roku szkolnym Damian startował też w innych zawodach zarówno o randze regionalnej, szkolnej czy ogólnopolskiej sięgając po miejsca na podium zarówno indywidualnie jak i drużynowo (Grand Prix Opole, Ogólnopolski Miting Pływacki w Lipnie, Memoriał Cezarego Piórkowskiego w Płocku, Mistrzostwa Mazowasza w pływniu, I Mistrzostwa w pływaniu pod patronatem Prezydenta Miasta Ciechanów, Jubileuszowe X Zawody pływackie z okazji Święta Niepodległości o Puchar Burmistrza, Mazowieckie Igrzyska Młodzieży, Młodzieżowa Liga Sportowa).

Dlatego też, jeśli są wśród Państwa osoby, które chciałyby w jakikolwiek sposób wesprzeć młodego pływaka to poniżej podajemy adres strony fundacji, której Damian jest beneficjentem oraz nr konta, gdzie można dokonywać wpłat:

PRZELEW BANKOWY
Wpłaty indywidualne można dokonywać na rachunek bankowy:
55 1680 1017 0000 3000 1614 5263 PLUS BANK S.A.
w tytule wpisując: Damian Lewandowski 9053

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE