Reklama

Pomóżmy 9-latkowi pokonać chorobę. To nic nie kosztuje

Opublikowano:
Autor:

Pomóżmy 9-latkowi pokonać chorobę. To nic nie kosztuje - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z początku u 9-letniego Marcelka podejrzewano zapalenie wyrostka. Kiedy doszło do badań, po przywiezieniu chłopca na diagnostykę do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Marcina Kacprzaka, już po godzinie transportowano go karetką do Warszawy.

Z początku u 9-letniego Marcelka podejrzewano zapalenie wyrostka. Kiedy doszło do badań, po przywiezieniu chłopca na diagnostykę do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Marcina Kacprzaka, już po godzinie transportowano go karetką do Warszawy.

Napisała do nas czytelniczka z prośbą:

- Dziewięcioletni syn mojego kolegi zachorował na białaczkę. Potrzebna jest krew. 

Dla rodziny chorego Marcela to była dramatyczna informacja. Marcel to przecież uśmiechnięty, grzeczny i pomocny chłopiec. Ma tylko 9 lat, a lekarze nie pozostawiali złudzeń po diagnostyce.

- W jego ciele rozwinęła się straszna, wyniszczająca choroba. Białaczka – opisują najbliżsi chłopca.

O chorobie dowiedzieli się na początku grudnia. - Zaczęło się od gorączki i bólów głowy. Wizyta u lekarza pierwszego kontaktu zakończyła się podejrzeniem zapalenia wyrostka. Badania laboratoryjne wykazały jednak bardzo wysoki poziom białych krwinek oraz powiększoną śledzionę. Marcel został przewieziony do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku w celu dalszej diagnostyki. Już po godzinie chłopca transportowano karetką do Warszawy. 12 grudnia wyniki badań potwierdziły zajęcie komórek krwi i szpiku kostnego w 97 proc. 13 grudnia Marcelek rozpoczął leczenie chemią.

Liczy się czas, stąd prośba rodziny, aby każdy, jeśli może i chciałby pomóc, udał się do najbliższego punktu krwiodawstwa. Potrzebna jest krew dla chłopca i najlepiej, aby była to krew B RH+. Jeśli będzie to inna grupa krwi, to również dobrze. W takim wypadku zostanie wymieniona na potrzebną. Oddając krew w punkcie krwiodawstwa wystarczy zaznaczyć, że ta jest przeznaczona dla Marcela Brzezińskiego, numer PESEL: 08300208854, Samodzielny Publiczny Dziecięcy Szpital Kliniczny w Warszawie, Oddział Kliniczny Onkologii i Pediatrii, ul. Żwirki i Wigury 63A.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE