Reklama

Pomoc w trudnym czasie. Na początek 150 maseczek ochronnych dla płockich szpitali

Opublikowano:
Autor:

Pomoc w trudnym czasie. Na początek 150 maseczek ochronnych dla płockich szpitali - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wspólna praca trwa od kilku dni, efekty już są widoczne. Wolontariuszki przygotowały pierwszą partię maseczek ochronnych dla pracowników i pacjentów miejskiego Szpitala św. Trójcy oraz szpitala wojewódzkiego na Winiarach.

Wspólna praca trwa od kilku dni, efekty już są widoczne. Wolontariuszki przygotowały pierwszą partię maseczek ochronnych dla pracowników i pacjentów miejskiego Szpitala św. Trójcy oraz szpitala wojewódzkiego na Winiarach.

W tym trudnym okresie liczy się solidarność. Dyrektor szpitala na Winiarach niedawno apelował o materialne wsparcie w postaci środków ochronnych. O to samo zaapelował prezydent miasta. Zgłosiło się sporo chętnych osób, aby zasiąść do maszyn do szycia.

Do pracy przystąpiły: Lidka Pokorska z Pracowni PituPitu, Magdalena Carter, Sandra Panuś, Monika Chyła, Marta Hola, Katarzyna Karaśkiewicz i Dorota Szala. Materiał na maseczki kroją firmy M4B i salon sukien ślubnych Nicola B. Bawełnę i gumki przekazali płoccy przedsiębiorcy firmy: CottonBee, Gret-Pol i Darland. Dwie wolontariuszki – Małgorzata Górdzinska i Maria Tkaczyńska – przygotowały 150 maseczek wykonanych z bawełny, dzięki czemu nadają się do prana i mogą zostać ponownie wykorzystane przez pacjentów i personel płockich szpitali.

Kolejne partie maseczek zostaną przeznaczone dla pracowników Hospicjum Płockiego, PCK, Fundacji Agencji Służby Społecznej oraz PSS Społem Zgoda.

Fot. UMP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE