Reklama

Pomnik w chaszczach ma być jak nowy

Opublikowano:
Autor:

Pomnik w chaszczach ma być jak nowy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zabytkowa figurka św. Jana Nepomucena, która stoi w chaszczach w Imielnicy zostanie odnowiona - zapowiada Ewa Dobek z biura miejskiego konserwatora zabytków. Ale prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku.

Zabytkowa figurka św. Jana Nepomucena, która stoi w chaszczach w Imielnicy zostanie odnowiona - zapowiada Ewa Dobek z biura miejskiego konserwatora zabytków. Ale prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku.

Mowa o zaniedbanej figurce św. Jana Nepomucena, mylonego przez mieszkańców Imielnicy i Borowiczek z innymi świętymi (m.in. św. Krzysztofem i Janem Chrzcicielem). Nadgryziona zębem czasu figurka stoi na ceglanym cokole w gęstych zaroślach na wzniesieniu między ulicą Harcerską a Chmielną. Na razie niewiele o niej wiadomo. Raczej jest zabytkowa - mówią ostrożnie proboszcz imielnickiej parafii i  Ratusz.

- Podczas spotkania z proboszczem parafii ustaliliśmy, że warto zająć się tą figurką i przywrócić jej dawną świetność , a także lepiej ją wyeksponować - mówi Ewa Dobek, p.o. miejskiego konserwatora zabytków. - Najpierw trzeba będzie zlecić fachowcom ocenę jej stanu, przeprowadzić kwerendę i sporządzić dokumentację w oparciu o m.in. archiwalia parafii czy Kurii.

Ale to wszystko będzie możliwe dopiero po zapewnieniu środków. W tym roku raczej na pewno się to nie uda.

Fot. Dominika Bębenista

Czytaj też: 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE