Reklama

Połowa połówki, czyli Półmaraton Dwóch Mostów w nowym wydaniu

Opublikowano:
Autor:

Połowa połówki, czyli Półmaraton Dwóch Mostów w nowym wydaniu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już po raz siódmy setki biegaczy z całej Polski i nie tylko staną na starcie płockiego Półmaratonu Dwóch Mostów. W tym roku są pewne nowości.

Już po raz siódmy setki biegaczy z całej Polski i nie tylko staną na starcie płockiego Półmaratonu Dwóch Mostów. W tym roku są pewne nowości. 

Wśród zgłoszonych  jak na razie dominują oczywiście Polacy, ale jest też dość liczna, jedenastoosobowa grupa z Kenii czy sześciu biegaczy z Białorusi. Są też Ukraińcy (3), Holendrzy (2) i Marokańczyk. Na dziś zgłoszonych jest łącznie 898 zawodników (limit to 1000 uczestników), ale tu pierwsza nowość. Główną imprezą jest oczywiście półmaraton, który odbędzie się na tradycyjnej trasie. Jest jednak możliwość zgłoszenia się do "Połówki Dwóch Mostów", czyli biegu na trasie 11,5 km (jedna pętla półmaratonu). Oba wyścigi swój start i metę będą miały na Starym Rynku. 

- To bez wątpienia jeden z najbardziej urokliwych i najtrudniejszych półmaratonów, jakie odbywają się w Polsce - mówił na konferencji prasowej prezydent Andrzej Nowakowski. - Do Płocka ściągają nie tylko atrakcyjne nagrody i pakiety, ale przede wszystkim perfekcyjna organizacja i wyjątkowa trasa. Nie jest to typowy bieg uliczny. Trasa jest bardzo urozmaicona. 

Na zwycięzców w poszczególnych kategoriach czekają atrakcyjne nagrody. Najwięcej można oczywiście zgarnąć w klasyfikacji generalnej - na najszybszy mężczyzna i najszybsza kobieta zgarną po 2,1 tys. złotych. Premiowanych jest dziesięć pierwszych miejsc oraz 169. - ten zawodnik otrzyma voucher od galerii Mazovia. Są też klasyfikacje wiekowe, płocczan, grupowe i te za krótszy dystans. 

Państwowa Szkoła Muzyczna zapewni oprawę muzyczną na trasie, na której będzie można spotkać też harcerzy-wolontariuszy. Jeśli będzie to konieczne, kurtyny wodne zapewnią Wodociągi. 

Nowością jest też nowa lokalizacja biura zawodów - zostanie uruchomione w piątek 14 września o 16:00 w Galerii Mazovia. Podobnie w sobotę w godzinach 10:00-20:00, a dla spóźnialskich jeszcze od 6:00 do 8:00 w Małachowiance. Start biegów w niedzielę 16 września o 8:30. Limit dla półmaratończyków to 3 godziny, a dla tych, którzy wybrali krótszą trasę 2 godziny. 

Tradycyjnie w biegu udział bierze prezydent Nowakowski. Czy i tym razem stanie w szranki?

- Wydaje mi się, że tak. Chciałbym zmieścić się w limicie. Było mało czasu na regularny trening, pogoda także nie służyła. Planuję pobiec, ale dla zasady pokonania trasy, bez walki o czas - uśmiechał się prezydent. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE