Reklama

Polomarkety znikną z Płocka. Co dalej?

Opublikowano:
Autor:

Polomarkety znikną z Płocka. Co dalej? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Market-Detal, jedna ze spółek tworzących sieć Polomarket, odłącza się od wspólnego biznesu i tworzy nowy. Razem z nią od sieci oddzieli się ponad 160 sklepów, w tym wszystkie płockie. Jaki będzie ich los?

Market-Detal, jedna ze spółek tworzących sieć Polomarket, odłącza się od wspólnego biznesu i tworzy nowy. Razem z nią od sieci oddzieli się ponad 160 sklepów, w tym wszystkie płockie. Jaki będzie ich los?

Właścicielem istniejącej od 17 lat sieci Polomarket było kilka spółek i - jak wynika z naszych informacji - niektórym z nich ostatnio przestało być po drodze.  Rozbieżności co do strategii zaczęły przybierać na sile, od kiedy grupa inowrocławska połączyła się kapitałowo z płocką, zyskując ok. 40 proc. obrotów sieci. Teraz oficjalnie ogłoszono rozstanie.

Na czele Market -Detal stoi  Artur Kasner, jeden z założycieli Polomarketu i jego prezes do 2007 r. Jednak to nie on będzie miał prawo do nazwy, która wbiła się w świadomości tysięcy Polaków. Nowa nazwa na razie jest owiana tajemnicą i skrzętnie chroniona przed ciekawskimi.

 - Nasze sklepy będą działały pod inną marką, ale jej nazwa to niespodzianka , której na razie nie zdradzamy - mówi Sylwia Kocon z Market-Detal. - Mniej więcej w połowie grudnia planujemy konferencję prasową, podczas której zdradzimy nową nazwę i strategię marketingową.

Wiadomo za to, że razem z Marketem-Detal oddzielą się 164 sklepy z ogólnokrajowej sieci blisko 440 punktów. Wszystkie 8 Polomarketów mieszczących się w Płocku ma od nowego roku ma być własnością nowej sieci.

Czy to oznacza zwolnienia? - Nie planujemy żadnych zwolnień, absolutnie - zapewnia Sylwia Kocon.

Jeśli te scenariusze się sprawdzą, osiem sklepów sieci reklamującej się jako „Mój ulubiony” teoretycznie do stycznia 2015 zniknie z płockiego rynku. Teoretycznie - bo - jak wynika z zapewnień spółki - nie zmieni się sytuacja pracowników ani lokalizacja sklepów.

Ale czy to oznacza, że nie ma miejsca na Polomarket w Płocku? - W tej chwili jest za wcześnie, byśmy mogli cokolwiek na ten temat powiedzieć - ucina Katarzyna Ciszewska-Masianis, specjalistka ds. PR w Polomarkecie.

Z naszych informacji wynika jednak, że niewykluczone, że Polomarket nie odda Płocka bez walki i być może zdecyduje się na postawienie w mieście swojego sklepu. Na razie bada płocki rynek, a nawet rozgląda się za ewentualną lokalizacją sklepu.

Dziś w Płocku jest osiem Polomarketów:  przy Kobylińskiego, Tysiąclecia, Czwartaków, Wyszogrodzkiej, Jachowicza, Dobrzyńskiej, Kolejowej i Padlewskiego. Wszystkie są własnością spółki Market-Detal.

Na zdjęciach Polomarkety przy Tysiąclecia i Padlewskiego, fot. Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE