reklama
reklama

Politycy Polski 2050 Szymona Hołowni w Płocku. Chcą "Polski równych szans"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościW Płocku zaprezentowano sztab i kandydatów okręgu nr 16 Polski 2050 Szymona Hołowni. Podczas konferencji mówiono o koncepcji "Polski równych szans". - Chcemy ją wdrożyć zasiadając w Sejmie następnej kadencji - mówiła Marta Cienkowska, kandydatka na posłankę, startująca z list Trzeciej Drogi.
reklama

Piątkowe spotkanie z dziennikarzami było okazją do przedstawienia lokalnych struktur Polski 2050. "Lokomotywą" okręgu płocko-ciechanowskiego została pochodząca z Ciechanowa Marta Cienkowska. Przedstawiła ona w Płocku najważniejsze założenia "Polski równych szans".

- Siła jest kobietą i polityka jest kobietą, choć w Polsce tylko z nazwy - mówiła podczas konferencji prasowej. - Polska 2050 się z tym nie zgadza! Będziemy dbać o to, by w polskim Sejmie było więcej kobiet. Nie możemy mówić o "Polsce równych szans", jeśli zapomnimy o równouprawnieniu - przekonywała.

reklama

Według Cienkowskiej, w Sejmie powinna pojawić się godna reprezentacja kobiet z mniejszych miejscowości - takich jak Ciechanów czy Płock.

- Do tej pory nie znalazłam swojej reprezentantki w Sejmie. Dlatego kandyduję - zdradziła. - Chcę, by kobiety czuły się ze mną bezpieczniej. 

Jak przekonywano podczas konferencji, wygrana Polska 2050 w wyborach ma być "gwarancją zmian i równych szans dla kobiet, dzieci oraz mężczyzn z mniejszych ośrodków".

- Zaczniemy od edukacji, która jest naszym priorytetem - przekonywała. - Czy wiecie Państwo, że zdawalność egzaminu 8-klasisy z języka angielskiego jest mniejsza o 12 proc. w mniejszych miastach niż w stolicach województw? Średnie taka rodzina przeznacza około 3 tys. zł rocznie na korepetycję.

reklama

Polska 2050 Szymona Hołowni obiecuje wyrównanie poziomu nauki oraz przeciwdziałanie wykluczaniu - także komunikacyjnemu. - Wiele dzieci z mniejszych miast ma problem w dojeździe do szkoły - przekonywała Marta Cienkowska, nr 2 listy w okręgu płocko-ciechanowskim. - Będziemy walczyć o zmianę tego stanu rzeczy. 

Ugrupowanie zaproponowało projekt "Przyszłość plus", zgodnie z którym 6 proc. krajowego PKB miałoby zostać przeznaczone na edukację w Polsce.

- W praktyce oznacza to, że każde nasze dziecko po podstawówce będzie mówiło płynnie po angielsku oraz obecność we wszystkich szkołach psychologa - przekonywała kandydatka. - Realizacja programu oznacza też wsparcie samorządów w tym, by każde dziecko mogło w sposób prosty i bezpieczny dojechać do szkoły.

reklama

Według polityków, wykluczenie komunikacyjne to wciąż duży problem.

- Płock, ironicznie mówiąc, stał się najbardziej ukrytą perełką Mazowsza. Komunikacja zbiorowa w transporcie do miasta jest wyzwaniem i to problem, który dotyczy nie tylko płocczan - mówił Rafał Nadratowski, przewodniczący lokalnych struktur partii. - W naszym kraju w ciągu ostatnich 30 lat wybudowano zaledwie 50 km kolei, likwidując 3,5 tys. km połączeń.

To kilka z postulatów "Polski Równych Szans" - pozostałe mają zostać zaprezentowane wkrótce.

Obok Marty Cienkowskiej (nr 2) do Sejmu z Polski 2050 Szymona Hołowni kandydować będą Rafał Nadratowski (nr 4), Przemysław Cybulski (nr 8), Katarzyna Zglenicka (nr 10), Emilia Beata Kowalkowską (nr 18) i Sebastian Stanisław Mrówka (nr 20).

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama