Reklama

Policjanci zatrzymali czworo kierowców. 'To potencjalni zabójcy'

Opublikowano:
Autor:

Policjanci zatrzymali czworo kierowców. 'To potencjalni zabójcy' - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jesteś potencjalnym zabójcą i możesz nie dostać upragnionej pracy - płocka policja nie przebiera w słowach, by ostrzec kierowców przed prowadzeniem samochodu na podwójnym gazie.

Jesteś potencjalnym zabójcą i możesz nie dostać upragnionej pracy - płocka policja nie przebiera w słowach, by ostrzec kierowców przed prowadzeniem samochodu na podwójnym gazie.  

Czworo nietrzeźwych kierowców wpadło w ręce policji podczas minionego weekendu - troje zatrzymano na płockich ulicach - na Szpitalnej, Jachowicza i Gwardii Ludowej (tu kierująca była uczestniczką wypadku drogowego), a jednego - pod Płockiem - kierowca prowadził samochód na podwójnym gazie w Bolechowicach w gminie Bielsk.

[ZT]14395[/ZT]

Policja nie przebiera w słowach, by ostrzec kierowców przed zgubnymi skutkami wsiadania za kierownicę po alkoholu.

- Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym jest przestępstwem, które zagrożone jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności oraz odebraniem prawa jazdy na czas nie krótszy niż trzy lata - napomina rzecznik płockiej policji, Krzysztof Piasek. - Osoba, która dopuściła się takiego przestępstwa jest przestępcą i figuruje w Krajowym Rejestrze Karnym, co może być uciążliwe dla poszukujących pracy.

Warto bowiem wiedzieć, że pracodawcy często wymagają od kandydatów zaświadczenia o niekaralności, a na niektórych stanowiskach - np. w administracji publicznej czy policji - jest ono koniecznym warunkiem starania się o posadę. Nie da się ukryć tej informacji. - Każdy, kto figuruje w Krajowym Rejestrze Karnym, będzie miał tę informację zapisaną w zaświadczeniu z KRK - zapewnia rzecznik.

Jeszcze poważniej brzmi kolejne ostrzeżenie. - Nietrzeźwy kierowca to również potencjalny zabójca. Każdy kierowca wie, że na drodze dochodzi do różnych nieprzewidywalnych sytuacji i czasami tylko od refleksu kierowcy zależy, czy dojdzie do zdarzenia drogowego, czy też nie - ostrzega Krzysztof Piasek. - Alkohol nawet w niewielkich ilościach działa na organizm w większym lub mniejszym stopniu. Mając świadomość, że czasami ułamki sekund decydują o tym, czy dojdzie do zdarzenia czy też nie, powinniśmy sobie uświadomić również to, że nawet niewielka ilość alkoholu w naszym organizmie może spowolnić naszą reakcję na zaistniałą sytuację na drodze i wtedy zabraknie właśnie tych ułamków sekund. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE