Reklama

Policjanci postrachem przestępców. Wykrywają 95 proc. sprawców

Opublikowano:
Autor:

Policjanci postrachem przestępców. Wykrywają 95 proc. sprawców - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od razu sprecyzujmy: tak niesamowity wynik ma policja w Sierpcu. W Płocku wskaźnik wynosi 78 proc., w powiecie gostynińskim - 80, a w płockim - 81.

Od razu sprecyzujmy: tak niesamowity wynik ma policja w Sierpcu. W Płocku wskaźnik wynosi 78 proc., w powiecie gostynińskim - 80, a w płockim - 81.

Takie dane opublikował Urząd Statystyczny w dokumencie "Wybrane dane o podregionach województwa mazowieckiego. II kw. 2019 r. Informacje dla poszczególnych podregionów".

Od początku roku w zakończonych postępowaniach przygotowawczych policja na terenie czterech wspomnianych powiatów stwierdziła prawie 2,5 tys. przestępstw,  z czego ok. 56 proc. stanowiły przestępstwa kryminalne.

Ciekawe są dane dotyczące budownictwa mieszkaniowego w okresie styczeń–czerwiec. W tym czasie w subregionie płockim oddano do użytkowania 490 mieszkań, o 35 więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Z ogólnej liczby ukończonych mieszkań nieco poniżej połowy to mieszkania indywidualne, a pozostałe – to te przeznaczone na sprzedaż lub wynajem. Niepokoją dane związane z kolejnymi inwestycjami.

- Rozpoczęto budowę 364 mieszkań. To o 161 mniej niż przed rokiem - czytamy w opracowaniu Urzędu Statystycznego. W procentach to mniej aż o ponad 30!

Ogromne różnice w poszczególnych powiatach subregionu płockiego są w przypadku stopy bezrobocia. W Płocku sytuacja jest zdecydowanie najlepsza - to 6 proc., podczas gdy w powiecie sierpeckim aż niespełna 15 proc., w gostynińskim - ok. 12, a w płockim - prawie 11. Niepokojące, że bez prawa do zasiłku w skali subregionu jest aż ok. 86 proc, bezrobotnych.

Urząd Statystyczny nie ma też pozytywnych informacji jeśli chodzi o przyrost naturalny. Wszędzie nas ubywa, wskaźnik na 1000 ludności w Płocku i powiecie wynosi minus 2, w powiecie sierpeckim minus 3, a w gostynińskim - minus 4. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE