Reklama

Policjanci ostrzegają: Tego nie wolno robić!

Opublikowano:
Autor:

Policjanci ostrzegają: Tego nie wolno robić!  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Niektórzy świętowanie zaczęli wcześniej, a huk petard i innych środków pirotechnicznych słychać na uliczkach osiedlowych. - Przedwczesne próby pirotechniczne i odpalanie resztek są niedozwolone prawem - ostrzegają policjanci.

Niektórzy świętowanie zaczęli wcześniej, a huk petard i innych środków pirotechnicznych słychać na uliczkach osiedlowych. - Przedwczesne próby pirotechniczne i odpalanie resztek są niedozwolone prawem - ostrzegają policjanci.

Funkcjonariusze przede wszystkim apelują o rozsądek podczas używania wyrobów pirotechnicznych.

- Prawo zakazuje używania wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych, za wyjątkiem 31 grudnia oraz 1 stycznia. Przedwczesne próby pirotechniczne i odpalanie resztek są niedozwolone prawem. W szczególnie uzasadnionych wypadkach, w okresie objętym zakazem ich stosowania, zgodę na używanie materiałów pirotechnicznych wydaje właściwy wójt, burmistrz, prezydent miasta - przypomina mł. asp. Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Sprzedaż niepełnoletnim fajerwerków lub petard jest przestępstwem i każdy, kto dopuszcza się takiego czynu, podlega karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Dlatego policjantka zwraca uwagę, aby informować policję o handlowcach sprzedających petardy dzieciom. - Uchroni to najmłodszych, którzy często padają ofiarami fajerwerków. Pod żadnym pozorem fajerwerków nie powinny odpalać dzieci, które muszą być pod stałą opieką osób dorosłych. Podczas używania wyrobów pirotechnicznych pamiętajmy, że najpierw należy przeczytać instrukcje, bezwzględnie przestrzegać zaleceń producenta i zwrócić uwagę na ostrzeżenia. Bardzo ważne aby korzystając z fajerwerków wybrać miejsce, w którym nie zrobimy nikomu krzywdy i niczego nie zniszczymy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE