Reklama

Policjanci mają kilka pytań do mieszkańców. Ogłosili konkurs

Opublikowano:
Autor:

Policjanci mają kilka pytań do mieszkańców. Ogłosili konkurs - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzieje się coś na osiedlu i chcemy to zgłosić. Możemy skontaktować się w tej sprawie z policjantem pierwszego kontaktu w rejonie służbowym. Jest okazja, aby wybrać tego dzielnicowego, który zdaniem mieszkańców wywiązywał się najlepiej ze swoich obowiązków.

Coś złego dzieje się na osiedlu i chcemy to koniecznie zgłosić. Możemy skontaktować się w tej sprawie z policjantem pierwszego kontaktu. Jest okazja, aby wybrać tego dzielnicowego, który zdaniem mieszkańców wywiązywał się najlepiej ze swoich obowiązków.

Na terenie garnizonu mazowieckiego w każdym powiecie trwa konkurs „Najpopularniejszy Dzielnicowy Roku 2016”.

- Konkurs ma na celu wskazanie tych dzielnicowych, którzy najlepiej wywiązują się ze swojej służby w przydzielonym im rejonie służbowym – mówi Krzysztof Piasek z płockiej policji. - Dzielnicowy odgrywa ważną rolę ze względu na bezpośredni kontakt z mieszkańcami, dzięki czemu można lepiej poznać ich potrzeby, obawy i problemy.

Głosujemy z pomocą ankiety. Jest ona dostępna wraz z regulaminem na stronie internetowej płockiej komendy (www.mazowiecka.policja.gov.pl/wpl/), wystarczy skorzystać z zakładki widocznej po prawej stronie. Listę dzielnicowych z kolei znajdziemy w zakładce "prewencja".

W ankiecie odpowiemy na kilka pytań: dlaczego oddajemy głos właśnie na tego dzielnicowego, czy czujemy się bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania. Zostaniemy także poproszeni o wskazanie miejsca naszym zdaniem najbardziej zagrożonego w tej części miasta, w której mamy mieszkanie lub dom.

Rozstrzygnięcie konkursu w połowie stycznia 2017 roku.  

Przypominamy o Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, z której mogą korzystać mieszkańcy Płocka i powiatu. Mapę uruchomiono we wrześniu 2016 roku. Jest to narzędzie internetowe pozwalające na przekazanie informacji na temat negatywnych zjawisk wymagających interwencji. Dominują zgłoszenia dotyczące spożywaniu alkoholu w miejscach publicznych, przekraczania dozwolonej prędkości i nieprawidłowego parkowania. Wystarczy zaznaczyć odpowiednie miejsce na mapie. Jak dotąd funkcjonariusze otrzymali blisko 700 anonimowych zgłoszeń do zweryfikowania, z czego 121 zostało potwierdzonych i podjęto dalsze działania zapobiegawcze.

[ZT]13836[/ZT]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE