Reklama

Policjanci będą mieli kamery przymocowane do mundurów?

Opublikowano:
Autor:

Policjanci będą mieli kamery przymocowane do mundurów? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W jednym z wywiadów szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusz Błaszczak zapowiedział, że od tej jesieni zdecydowano się na wdrożenie pilotażowego programu. Jeśli się sprawdzi, policjanci w całym kraju staną się... operatorami kamer. Każda z interwencji będzie nagrywana.

W jednym z wywiadów szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusz Błaszczak zapowiedział, że od tej jesieni zdecydowano się na wdrożenie pilotażowego programu. Jeśli się sprawdzi, policjanci w całym kraju staną się... operatorami kamer. Każda z interwencji będzie nagrywana.

Na początek kamery przy mundurach mają mieć policjanci z patroli interwencyjnych i funkcjonariusze ruchu drogowego. Minister Mariusz Błaszczak w Radiu Białystok wspomniał, iż liczy na rozpoczęcie pilotażowego projektu już jesienią 2017 roku, zapewne w listopadzie. Niestety nie poinformowano o skali pilotażu, którzy policjanci jako pierwsi będą nosili mundury z kamerami. W ten sposób, jak twierdził szef resortu, będzie rozstrzygający dowód, czy doszło do naruszenia prawa, czy też nie, a po drugie nowe rozwiązanie zdyscyplinuje także samych policjantów.  

Na początek zdecydowano o zakupie 760 kamer przypinanych do munduru. Takie rozwiązanie nie jest jednak taką nowością, ponieważ w Katowicach korzystają już w oddziale prewencji z ośmiu kamer typu GoPro w trakcie zabezpieczania imprez masowych (np. meczy na stadionach). Ponadto z kamer korzystają już funkcjonariusze w Kielcach i Łodzi. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE